Co na zahradu?



skopous - (12) - 153.238 (?) 
5.4.2010 19:51, zobrazeno: 5171x

 Potřeboval bych poradit jaké ovocné dřeviny vysadit na zahradu. Zahrada je ve svahu a konec pozemku končí pod lesem. Já osobně bych si představoval na samotný konec, těsně pod les ořešák a pod něj cca.4x švestku. Někde jsem četl, že z ořešáku něco padá, tak nevím jestli je to vhodné. A hodí se pod les ovocné stromy nebo mám raději zvolit nějaké keře - rybíz, angrešt?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 176.18 (?), 5.4.2010 20:00

Jak máte zahradu umístěnou - nížina, hory? Na kterou světovou stranu je svah? Jak moc tam fouká? Jakou máte zem? Jak velkou máte zahradu?Zalévání ano nebo není běžně možnost?     L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Svarc - (49) - 49.235 (?), 5.4.2010 22:26

proč by nemohli být ovocné stromy u lesa?Pamatuji se na mělnicku v lese byla hájenka a okolo ní samé jabloně.Míra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
skopous - (12) - 231.194 (?), 6.4.2010 13:51

Zahrada je severozápadním směrem v nadmořské výšce cca. 510 m. nad m. Je to v okr. Bruntál takže podhúří Jeseníků. Jaká je tam zem bohužel nevím, vím jen že to sloužilo jako pole a poslední dva roky jako louka. V místě kde chci sadit stromky jsem musel vykácet náletové dřeviny (břízky) a je tam větší výskyt mechu. Co se zavlažování týče, neměl by s ním být problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.18 (?), 6.4.2010 14:36

Protože máte pozemek v poněkud vyšší poloze a navíc SZ, budete si muset pořídit odrůdy, které jsou do těchto podmínek vhodné. Co se týče odrůd ov.stromů, podívejte se na vlákno "založení sadu" z 10.12.2009 (jedná se o zhruba stejnou výšku, ale jižní svah). Z rybízů je do vyšších poloh vhodný např. Vitan, Losan, Jantar, z angreštů bych volila odrůdy rezistentní proti hnědému (americkému) padlí a co možná vzdušnou polohu. Dobrá je také josta (kříženec rybízu a angreštu).           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 81.81 (?), 6.4.2010 16:31

Červeným a bílým rybízům se daří všude, stejně tak jeřabiny a aronie nebudou mít problémy. I jabloní je dostodrůd pro drsnější polohy. Švestky jen některé, hrušně mohou mít problémy, meruňky a broskve patrně nepůjdou. Důležité je, jestli těch 510 metrů je na dně mrazové kotliny nebo naopak pod vrcholem. To, spolu s hladinou spodní vody a délkou slunečního svitu může rozhodovat o vhodnosti pro další druhy jako třešeň, višeň a ořešák.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika