Choroba jabloně - o co se jedná?



host - 8.42 (?)
26.6.2014 21:31

Stromek jsme dostali darem, přeci ho nevyhodím, že.. Jsem naprostý začátečník, i proto všem moc díky za rady, zařídím se podle nich. Hanka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 8.42 (?), 25.6.2014 14:53, zobrazeno: 22583x

Dobrý den, dnes jsem na jabloni James Grieve Red našla tmavé, místy rezavé, skvrny na listech a plodech. Strom jsme zasadili před třemi lety a dosud prospíval.

Při bližším pohledu jsem objevila na spodních stranách listů zelené mšice a s nimi související mravence, ale předpokládám, že skvrny jsou jiného původu...

Neporadíte mi, o co se jedná a co s tím?

Díky, Hanka

obrazek_1
obrazek_1
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 8.42 (?), 25.6.2014 14:57

A ještě jeden obrázek... omlouvám se, nedaří se mi to otočit.

obrazek_2
obrazek_2
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 25.6.2014 15:05

Paní, bohužel, koupili jste si odrůdu, u které se bez léčebných postřiků zdravého ovoce asi nedočkáte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 25.6.2014 14:57

strupovitost jabloní (Venturia inaequalis)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.235 (?), 25.6.2014 15:30

Protivná choroba i na hrušních a možná všech jádrovinách.Není radno bezstarostně kupovat to, co trh a jeho kvalita nabízí. Jsou různí trhovníci a ne každý dbá o své zákazníky. Je to věc etiky. AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 25.6.2014 16:09

Nějaký stroupek na jablkách je pouze menší kosmetická komplikace na kráse jinak chuťově velmi kvalitní odrůdy James grieve... a to u všech jejích mutacích, která nebrání plně vychutnat škálů chuťových prožitků.Možná mám štěstí pouze já... nevím, ale u mých jablek projevy strupovitosti na rozdíl od plodů hrušek houba nečiní likvidační důsledky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 182.227 (?), 25.6.2014 16:15

J.G.Red je dobrá letní odrůda.Prodejce bych z toho, že prodal něco špatného tedy vůbec neobviňoval.Tak, některé odrůdy, jestli je chceme, se holt stříkat musí.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 141.171 (?), 26.6.2014 15:59
Protože mi nechutnají strupovitá jablka, kupuji a množím pouze rezistentní odrůdy. Doporučuji to i ostatním zahrádkářům - ve školkách je už dostatečný výběr. Další možností je kupovat ovoce v hypermarketu - má na sobě 15 postřiků - dobrou chuť! J.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 26.6.2014 16:11

Nevidím stromek celý a ještě mě bolí za krkem, když ohýbám hlavu. Ale nezdá se mi, že by jabloň dobře prospívala. Na obrázku není žádný přírůstek mladého výhonu, což by 3 letý stromek měl mít. Zato je tam celý trs plodů, který při tomto růstu stromku tam nemá co dělat. Já bych namísto spekulování o postřicích se raději staral, aby stromek řádně rostl a vytvořil korunku. Tedy aby kolem kmínku nerostl plevel a tráva, aby byl stromek dobře živen, něl dost vláhy a hlavně rostl. Pak se bavme o tom, jestli mu necháme nějaké plody, nakolik vadí sem tam stroupek a jesli sáhnout po chemii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 8.42 (?), 26.6.2014 21:31

Stromek jsme dostali darem, přeci ho nevyhodím, že.. Jsem naprostý začátečník, i proto všem moc díky za rady, zařídím se podle nich. Hanka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika