Blenheim?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
host - 46.234 (?) 
13.2.2013 18:21

Věk mé jabloně vím podle toho kdy ji asi tak můj děda sázel.Mě je 55 a jako kluk si ji pamatuju jako velký strom.Když stojím u kmene a dívám se nahoru dovnitř koruny tak mě vždycky uchvátí ten pohled na ty silné větve které tvoří tu klenbu koruny.Nikdy mě nenepadlo na tom stromě uříznout živou větev a tak se mě odměňuje pravidelnou úrodou velkých jablek.V dnešní době je trend všechno řezat a stříhat aby to mělo fazonu ale takové velké stromy málo kde vidíte.Já vidím svého dědu jak chodil do sadu sekat trávu na krmení a hladil stromy aby měly velkou úrodu. Vašek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
host - 46.234 (?), 13.2.2013 21:44

Zapomněl jsem dodat obvod kmene-je asi 2,1m.Vašek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 78.10 (?), 13.2.2013 22:07

I takové stromy je lépe čas od času řezem upravit, u takhle bujných odrůd se nejdená ani tak o zmlazení pro udržení přírůstků, jako spíše o to, aby nedošlo k rozlámání stromu následkem obrovských pák při velké úrodě. Na tohle dojede hodně neudržovaných starých stromů. Zásah by nebyl nijak radikální, jen by se prosvětlila koruna a provedl by se velice lehký zmlazovací řez v horních částech koruny, aby větší prostor dostalo spodní patro. Strom by vypadal víceméně stejně jako před zásahem, ale měl by lepší perspektivu, právš následkem upravení poměrů ve stromě. nehrozilo by, že mi následkem zastínění uschne nějaká větev, která je pro strom důležitá. Ale jinak máte pravdu, to co lidé běžně dělaj se stromy, to jsou opravdové prasárny.

           Ing. Fidla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika