Banánové zimní



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?) 
12.10.2014 16:04

Banánové zimní - 2014 - palmeta

Zatím jsem jí nepřišel na chuť.Dužnina je taková mazlavá.Kdyby chutnala jak vypadá to by bylo hej.Možná jsem doposud neodhadl dobu sklizně.Letos jsem polovinu sklidil 26.9 a tu druhou 11.10.jsem zvědav zda bude rozdíl v chuti ale hlavně v koezistenci dužniny. - Mičurin Ii (470 m)









Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 26.9.2016 21:29

Banánové zimní - 2016 - část palmety

Škoda že nechutná tak jak krásně vypadá.Na Mio se nedostalo.Vnitřní U tvar pořeroubován na Holiday, V nější U tvat je ve stádiu výběru - Mičurin II (470 m)





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 192.41 (?), 12.10.2014 16:38

Aj keby tie jablka neboli chutne, tak esteticky je to velmi pekne.yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 27.9.2015 16:31

Banánovému se musím omluvit, chtěl jsem je dát pryč a vzal jsem ho - možná na Petrovu přímluvu - na milost. Poslední 2 roky se odměňuje výstavními plody. Chutnými...

Do vlákna o Merkuru tento příspěvek nepatří, proto jsem ho překopíroval do patřičného vlákna. Před dvěma lety to byla opravdu "pecka". Od té doby jsem neměl možnost jej koštovat, což je škoda. Možná, že bylo mnohem lepší, než Luna, Aneta,  Domino, Produkta, Zuzana, které vyloženě zklamaly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 189.156 (?), 27.9.2015 19:53

Winter banana je kultovní odrůda, která se kupodivu nerozšířila tak, jak by zasluhovala, její chuťové kvality jsou totiž mimořádné. Měl jsem tu čest s ní, poprvé loni ve východních čechách, kde jsem nalezl dva staré stromy. Přes velkou přestárlost- v podstatě žádné přírůstky- byly plody krásně vyvinuté a velice chutné. Křehká dužnina jen zvyšovala požitek z jejich konzumace. Plody mi napřed svým zvláštním zbarvením evokovaly odrůdu Chodské, ale po ochutnání bylo jasno- nejlepší americká škola 19. století...

           Ing. Fidla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 27.9.2015 20:32

A kdepak to bylo, pane Fidlo, prozradíte? U někoho na zahradě nebo ve volné přírodě někde u cesty?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 27.9.2015 20:32

po ochutnání bylo jasno- nejlepší americká škola 19. století...

Měli kluci v Americe šťasnou ruku, vždyťi Matčino a Jonathan pocházejí z Ameriky 19. století. Jablka Banánové zimní určitě nejsou špatná. Přesto si troufám tvrdit, že za velkou část svojí popularity vděčí dobře zvolenému názvu.

Banánové zimní
Banánové zimní
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 27.9.2015 21:02

No prosím a tyhle plody na fotce by se mohly klidně také vydávat za Banánové zimní. Bohužel je to jen prachobyčejné Boikovo (Boiken, Boikenapfel). Škoda, že ho tady Němci neprubli. Ale asi moc dobře věděli, že tady v těch studených kopcích nad Poličkou by za mnoho nestálo.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 189.156 (?), 28.9.2015 9:42

Vizuální podobnost je opravdu zavádějící, hlavně dle fotky. Snad každá odrůda má svého dvojníka, leckdy i vícero. Pro mě je při určování zásadní celkový vzhled a dojem, strom je dost důležitý. Odrůda Boikovo by asi u Poličky nic zvláštního nepředvadla, jakkoliv možná by mohla, pokud by se vybralo výslunné a větrné stanoviště. Vellice krásná,  vybarvená Boikova jsem viděl na jednom hřebínku v Javorníkách. Této odrůdě čerstvé povětří svědší, vyloženě do sucha se nehodí, nakolik porobně jako Jonathan trpí extrémně padlím...

Winnter banana jsem nalezl v jednom sadu v podhůří Orlických hor na kraji takové malé vesnice. Zajímavých odrůd tam bylo víc, radost jsem měl hlavně z kultovní hrušně Kolmarské zlaté. Kromě toho snad Dumontova máslovka- těžko to s jistotou určit jen dle pomologie, ale stejnou odrůdu jsem nalezl kdysi i na Opavsku. Podobná na Dielovu, ale ranější... Nemusím snad podotýkat že chuti byla lahodné, vzácné:)

   Ing. Fidla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 28.9.2015 11:16

Špatně jsem se vyjádřil. Měl jsem na mysli, proč tady Němci (Sudeten)místo Boikenu neprubli Banán. Ten by zde ale jistě za mnoho nestál. Kdyby jste byl tak moc laskav a zdělil mně, kde přesně roste ten banánový zázrak. Děkuji mnohokrát. Pompo.6@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika