Banánové jablko?



tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 147.34 (?)
16.2.2010 11:05

banánové... jsou to goldeny, golden delicious, takové se hodně vozí z Itálie, ale jsou uměle vyšlechtěné a s našima se nedají srovnat, co se chuti týče, u nás tak pěkné neurostou, ale chuťově jsou supr.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
host - 63.128 (?), 4.11.2006 19:06
Banánové zimní mám, pokusím se Vám zaslat ve vhodnou dobu rouby, nutný postřik proti strupovitosti. Zdraví Eva, malináče stromky jsou nabízeny jak bylo již uvedeno na www.stareodrudy.cz.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.158 (?), 16.11.2006 20:57
Banánové zimní popisuje A. Dvořák v knize "Pěstování jabloní" (1980). Barva je slámovo žlutá. Chuť je navinule sladká s banánovou příchutí, dobrá až velmi dobrá. Vydrží do dubna i déle. Vyžaduje středně až lépe úrodné půdy. Značně trpí strupovitostí, proti padlí je středně odolné, mrazuvzdornost je menší. Namrznutí hrozí po větších úrodách. Původem je z USA (stát Indiana).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 10.12.2006 19:30
Zájem o roub Banánového zimního bych měl taky, pokud vím, nemájí ho ani na VŠ Zemědělské v Brně, kde studuje syn a v databázi starých odrůd by jej chtěli. Máte-li je skutečně, ozvěte se mi, prosím na vyslouzilm@seznam.cz  Děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 147.34 (?), 16.2.2010 11:05

banánové... jsou to goldeny, golden delicious, takové se hodně vozí z Itálie, ale jsou uměle vyšlechtěné a s našima se nedají srovnat, co se chuti týče, u nás tak pěkné neurostou, ale chuťově jsou supr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 183.242 (?), 2.3.2010 19:59

Říkají, že po banánech chutná Krasokvět. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 252.161 (?), 30.3.2010 22:17

Prodává to fi. Jukka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 161.61 (?), 3.10.2011 21:48

Pro milovníky křehké krásy. První úroda 3 jablíček odrůdy Banánové zimní na Verierově palmetě.Zatím zapěstovávám.Po dokončení bude ozdobou zahrady. - Mičurin II


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 170.160 (?), 4.10.2011 14:27
Pane Vlastimile, na akej podložke pestujete jablká našich dedov- Banánové zimné? Niektoré škôlky ho predávajú na podpníku A2. Po konzumácii sa prosím pochválte, či je chuť naozaj výrazne banánová, alebo iba slabý náznak? Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 161.61 (?), 4.10.2011 22:30
Hodně zdraví pane Pal'o.Banánové zimní jsem narouboval kopulací ve výšce 30 cm nad zemí na podnož MM 106.Pro názornost jsem vyfotil zapěstovávaný tvar Verierovy palmety.Na chuť jsem velice zvědavý.V drtivé většině mě můj frňák na odrůdy nezklamal. - Mičurin II



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 154.229 (?), 5.10.2011 8:13
Zdravím Vás tiež, pane Vlastimile! Tak táto Vaša "frajerina" s palmetami tesne pri stene sa mi páči ešte viac ako poloskleníček nad Granny Smith. Je to naozaj veľmi vkusné a súčasne užitočné zakrytie murovanej steny. Rovnako efektne by vyzerali na takýchto palmetách aj hrušne so svojími lesklými listami. Prajem Vám, aby neskorá zimná sorta pochádzajúca z amerického štátu Indiana- Banánové zimné na MM106 bohate rodila! V minulosti som o nej tiež uvažoval, ale nakoniec som sa nechal zlákať rezistentnými odrodami... Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika