Angold



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
         
host - 58.114 (?) 
14.11.2012 20:11

Mám dotaz na tazatele : proč jste zrušil asijskou hrušku? Já je za žádný propadák nepovažuji. Mám několik odrůd a jsou perfektní – netrpí rzivostí, chuťově mně velmi vyhovují a jsou pouze ojediněle napadány ptactvem, vosami a sršni. Zahrada je na jižní Moravě ve výšce cca 250 m n.m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 6.16 (?), 14.11.2012 20:41

Nejprve ochutnejte plody. Chuť je průměrná. Někomu nemusí vyhovovat. Kdybych měl prostor na dest jabloní, Angold bych nebral. Kdybych měl prostor na 50, jeden bych vzal...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 14.11.2012 22:43

I u nás byl Angold jedinou odrůdou, která přestála květnové mrazy. Jablka jsou velká, pěkně zbarvená, vydrží dost dlouho, netrpí chorobami. Chuť neurazí, ale špička to není. V chladných polohách je to velmi vděčná odrůda, v těch teplých příznivých asi náročnějšího konzumenta chuť zklame.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 14.11.2012 22:53

Angold mám naštěpován od r. 1996, každoročně plodí u nás přiměřeně velké plody uspokojivé chuti. U ostatních odrůd mám spíše problém s malými plody v zatravněném sadu bez možnosti zálivky. Letos odrůda jablek bídná co do množství i kvality po mrazu z 18.5. 2012. Jedině z Angoldu jsem sklidila 4 přepravky bezvadných pěkných plodů, byly i na výstavě. Zdraví Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 196.151 (?), 15.11.2012 9:58

Ďakujem všetkým za príspevky, rozhodol som sa že Angold zasadím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.254 (?), 15.11.2012 10:12

Letos jsem měl to štěstí ochutnat první plody a není to žádná sláva, ale ani propadák. Souhlasím s Dr. Vysloužilem. Nepřekonatelný se myslím Angold stane ve své odolnosti vůči chladu a mrazu, zejména pro okrajové oblasti. A buďme v těchto místech rádi za zdravé, krásné a vzhledné ovoce, které má navíc i průměrně dobrou chuť. wink Zdraví Mittwoch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 196.151 (?), 15.11.2012 10:08

Presný názov odrody ázijskej hrušky nepoznám ale zrušil som ju hlavne pre jej chuť bola pomerne veľmi horká a napriek tomu že som ju cca 5-6 krát polial pripadali mi plody také polosuché, sypké, šupka bola pomerne hrubá a pevná pri jedení to dosť vadilo. Navyše sa mi pri väčších plodoch lámali stopky približne v strede a tie najkrajšie mi opadli. Väčší plod hrušky bol v skutočnosti veľký ako menšie jablko čiže nejaká veľká váha to nebola. Neviem či je to tým teplým podnebím západoslovenskej nížiny ale so susedovou klasickou šťavnatou hruškou sa to nedalo porovnať ani náhodou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
prchal.hb - (13) - 152.7 (?), 15.11.2012 12:00

Angoldy v 500 mnm - plody jsou většínou velmi velké, zhruba 30% poškozeno strupovitostí (většinou velké jednotlivé rány), nedostatečně osluněné plody jso u podprůměrné chuti, jinak poměrně chutné s pěkně chruplavou slupkou. Ve sklepě poměrně dosti hnije ale které neshnijí vydrží až do 2 týdne května. PLodí dosti, ale dosti střídavě i   při vyšším stupni agrot. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Oldbek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 67.254 (?), 15.11.2012 13:30

Chtěl bych se zeptat ostatních pěstitelů této odrůdy jaké jsou jejich zkušenosti s pěstováním, chutností plodů a zejména na údajnou střídavou plodnost. Tuto jablůňku mám zatím vysazenu  jeden rok a nevím zda tuto mám nechat, nebo radši vsadit něco jiného  . Děkuji za všechny informace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 16.11.2012 19:17

Já si myslím, že likvidovat Váš Angold by bylo velice předčasné. Navíc se do vaší polohy velmi dobře hodí. Ohledně chuti to je, jak píší p. Vysloužil a Mitwoch, tedy není to špička, ale také žádný propadák. Chuťově je lepší a také lépe skladovatelný, než např. v sousedním vláknu diskutovaná Primadela.

Mám 9 leté vřeteno Angoldu a pokud se pamatuji, výpadek v plodnosti byl jedenkrát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika