Ako ostrihat tuto jablon?



solide - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (412) - 78.100 (?) 
3.4.2017 10:29, zobrazeno: 1663x

Ahoj, chcem velmi pekne poprosit o radu, neporadi mi niekto skuseny, ako ostrihat tuto jablon?  Som zaciatocnik, preto by som potreboval poradit od skuseneho. Nebol by niekto taky laskavy a na obrazku mi ciarkou, na jednotlivych vetvach na fotke stromu ciarkami naznacil kde strihat? Svoju e-mail adresu poslem sukromnou spravou.  Velmi pekne dakujem J

jablon
jablon
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 3.4.2017 14:07

Škoda, že místo pěkných, slušných, laskavých a prosebných slov nenapíšete víc o tom stromku. Co je to za odrůdu, na jaké podnoži roste a jak je vlastně velký - stačí vzdálenost od země k nejnižší větvi. Takhle mi to připadá, že kmínek sahá sotva po kolena, což je typický případ špatně zvolené kombinace podnož - odrůda - výška kmene. 
    Já bych začal postupným odřezáváním nejspodnějších větví, aby se vytvořil kmínek aspoň 1 - 1,2 metru vysoký. Tak, aby se dalo pod stromkem púrojít,  projet sekačkou, šlo k němu přistavit žebřík a aby po pár letech nevypadal jsko gigantický keř rybízu - se silnými vyholenými větvemi od země šikmo vzhůru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika