Admirál



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.3 (?)
30.9.2017 18:25
Je férové "pochváliť" sa aj neúspechmi, tie k záhradkárčeniu neoddeliteľne patria. Že v tom bude ale "namočený" (doslova...)môj obľúbený Admiral, to by ma veru nenapadlo. Po vytrvalých a výdatných dažďoch na jednom stromku popraskalo asi 50% plodov Admiralu (foto). Praskliny sú v oblasti stopkovej jamky a plody znehodnocujú. Zaujímavé je, že plody 2 ďalších Admiralov ktoré majú pod sebou trávu nepopraskali. Postihnutý strom mal pôvodne okolo seba paradajky, teraz už len holú pôdu. Tráva zrejme zabránila extrémnemu premokreniu koreňov. Pršalo totiž asi 10 dní v kuse a naozaj výdatne. Iné odrody nepopraskali. IH

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 234.212 (?), 31.8.2017 21:05

Po koľkých rokoch vám začal rodiť Admirál na podpníku M26? Potrebuje tento podpník oporu?    

                                                                                                Ďakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.65 (?), 31.8.2017 22:02
234.212: Prvé plody Admiralu na M26 boli po 2 rokoch. Oporu v podstate nepotrebuje, ale vzhľadom na riziko silných víchric mám stromček podopretý latkou. Trvalú oporu nemá. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 13.34 (?), 16.9.2017 16:55

Dobry den

mozete mi prosim poradit. Nasla som jablon Admiral na M9 v zahradnictve v 2litrovom kontaineri, ktora je teraz uz naskladnena. Je mozne ju sadit uz teraz? Alebo by ste radsej pockali so sadenim az na oktober?

Zaujima ma to preto, lebo neviem ci ju najdem v ponuke zahradnictva aj po 15. oktobri.

Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.112 (?), 16.9.2017 18:12
Jana: Môžete už teraz. (Ak by Ste ale mali možnosť zohnať Admiral na silnejšie rastúcom podpníku, uprednostnite ten). IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 13.34 (?), 16.9.2017 18:42

Pan Hlavaty, dakujem za reakciu. Skusim teda pockat a pohladat silnejsi podpnik.

Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.3 (?), 30.9.2017 18:25
Je férové "pochváliť" sa aj neúspechmi, tie k záhradkárčeniu neoddeliteľne patria. Že v tom bude ale "namočený" (doslova...)môj obľúbený Admiral, to by ma veru nenapadlo. Po vytrvalých a výdatných dažďoch na jednom stromku popraskalo asi 50% plodov Admiralu (foto). Praskliny sú v oblasti stopkovej jamky a plody znehodnocujú. Zaujímavé je, že plody 2 ďalších Admiralov ktoré majú pod sebou trávu nepopraskali. Postihnutý strom mal pôvodne okolo seba paradajky, teraz už len holú pôdu. Tráva zrejme zabránila extrémnemu premokreniu koreňov. Pršalo totiž asi 10 dní v kuse a naozaj výdatne. Iné odrody nepopraskali. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 30.9.2017 19:04

Je to vis maior. Není v silách pěstitele, aby popraskání plodů zabránil - pokud tedy nemá stromy zastřešené. Mně popraskalo téměř 100% plodů odrůdy Karmen. Nezbylo, než je sklidit a ztmoštovat. Co se týče Admirálů, na nich se společnným dílem podepsal obaleč a prudký vítr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 218.104 (?), 30.9.2017 20:59

Jen odbočka k tomu popraskání: Dnes jsem byl na jedné ovocnářské výstavě (zaměřené hlavně na jablka) a nesla se tam informace, že velké super- hyper- markety, myslím že v Německu, údajně nechtějí odebírat Rubinolu právě kvůli praskání plodů ve stopečné jamce a následné hnilobě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.98 (?), 1.10.2017 17:52
Najkrajšie Admiraly sa urodili na stromčeku na M9. Plody sú dosť veľké, nepopraskali a aj sa celkom slušne vyfarbili (foto). Pehovitosť nemajú. Tá pre Admiral typická tmavočervená farba tam je. IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.124 (?), 25.5.2018 5:32
Asi najvydarenejší počin ÚEB Střížovice za posledné roky (foto 1 + ďalšie), a možno v celej jeho histórii. Táto odroda má popri výborných chuťových kvalitách aj úplne výnimočné parametre "shelf-life". Včerajšia ochutnávka s kolegom záhradkárom to znovu a opakovane potvrdila. V zahraničí vedia spraviť bombastickú reklamu niekedy aj odrodám ktoré po desaťročiach "oprášia" a marketingovo atraktívne premenujú. U nás (SR, ČR) v tomto bohužiaľ zaostávame. Pritom ak je niečo "tasty, crispy, juicy and crunchy", tak Admiral to spĺňa do bodky. Aj koncom mája. Pre mňa drahokam medzi jablkami. IH




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika