Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Dobrý deň pán Vlastimil! Potešilo ma, že ste zmenil svôj postoj k vzájomnej diskúsii a potvrdil tým, že asi máme ešte čo ostatným povedať. Vami nazvaný ortodoxný prístup k postrekom proti chrastavitosti je iba moja snaha vyhnúť sa týmto postrekom v prídomovej záhradke, kde okrem jabloní v ovocnej stene pestujem aj iné ovocniny a zeleninu pod a medzi stromami. Takisto na jeseň do kompostu chcem dávať iba zdravé spadnuté lístie a nie čierne poskrúcané zvyšky listov plné spor Ventúrie. S jabloňami som začínal v čase, keď rezistenty neboli na trhu. Neskôr som odskúšal celý rad rezistentných odrôd a tie najchutnejšie som si preniesol do záhradky pri novostavbe RD. Ostal som im verný z vyše uvedených dôvodov. Pred 2-3 rokmi som ale porušil túto zásadu a sortiment odrôd som doplnil sortami Braeburn, Gala Schnigla a Pink Lady. V minulom mokrom a studenom roku sa mi túžba po chutných jablkách vypomstila-chrastavitosť zničila plody aj listy.(V MR ošetrovali jabloňové sady fungicídmi až 12x). Túto jar som prevrúbľoval uvedené vnímavé odrody rezistentmi (Luna, Red Topaz, Rozela, Lipno) a nebudem sa už pokúšať o zmiešanú výsadbu jabloní. Včera 15.4. bol u nás Deň boja proti rakovine. Nie je Vám ľúto tých chorých detí? Aj keď pri zbere v plodoch, ako tvrdíte, rezídua dávno nie sú, kde beriete istotu, že fungicídy a ich rozkladné či syntetické produkty zmizli zo záhradky a spodných vôd? Alebo ste presvedčený, že úsilie šľachtiteľov vypestovať rezistentné odrody ovocnín nebolo motivované snahou redukovať používanie pesticídov? Prajem pekný víkend! Paľo
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 15 a číslo 14.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika