Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Tak jako loni i letos jsem použil tento způsob roubování. Tentokrát jsem použil podnož MM 106 odrůdy Delikates. Ne zcela splinila moje očekávání a raně podzimní odrůdy mám jiné a kvalitnější. Přeroubováno odrůdou RUBENS.

Obr. A - Úprava stromku asi 14 dnů před roubováním

Obr. B - Roubování na podnožový pařízek

Obr. C - Ujmutí roubů

Obr. D - Letorost nové odrůdy

Loni jsem zapoměl, ale měl jsem založenou podnož M26 pro množení v zákoutí zahrady. Po třech letech se udělaly slušné podnožové letorosty.

Obr. 1 - Na nejspodnější podnožový letorost jsem narouboval začátkem března kopulací odrůdu WELLANT

Obr. 2 - V dubnu jsem seřízl horní část podnože i se dvěma horními letorosty a pro jistotu jsem vsadil roub za kůru.

Obr. 3 - Ujmutí roubu na podnožovém letorostu kopulací.

Obr. 4 - Letorost ušlechtilé odrůdy pro založení korunky v příštím roce. Má zjevný náskok před roubem vsazeným za kůru který bude odstraněn. Roli vzrůstu hraje samozřejmě časové období obou roubování ale také výšková dominance roubování.

Zahradě a pokusnictví zdar - Mičurin II (470 m)

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika