Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Neviem presne čo pán myslel tým "o něco menší stromy a ve větším počtu". Neviem či naznačoval inú druhovú skladbu(ale to asi nie, keďže túžite po jabloniach), naskôr chcel odporučiť menej vzrastné podpníky čo pri veľkosti Vašej záhrady a zohľadnení špecifík letných odrôd(krátka skladovateľnosť a podobne...) je pochopiteľné, no vo Vašej lokalite by som na slabo rastúce podpníky určite ani nepomyslel. Nieto keď máte záhradu vo svahu a dokonca južnom. Jedine za predpokladu že máte možnosť a vôľu to aspoň raz za dva týždne výdatne zaliať. Zas do A2 by som tiež nešiel, ale MM106 by to u Vás mohol vpohode ustáť.  Radšej na jednu MM106-tku naštepiť/naočkovať dve, alebo aj tri rôzne odrody dajme tomu líšiace sa dobou dozrievaňia o dve, tri týždne. S tou nemožnosťou pestovania bez chemickej ochrany to tiež nevidím zle. Všetko záleží od konkretnej lokality. Treba sa opýtať po okolí či ľudia striekajú, a proti čomu. Ja mám klim. podmienky podobné ako u Vás(o niečo málo chladnejšie) a u jabloní nemám žiaden problém aj bez akejkoľvek chémie.  A to nemám žiadne rezistenty. Raz za 10 rokov mám na jonatánkach chrastavitosť, ale ďalších 9 rokov mám jablká v kvalite BIO. Ale zopakujem všeto záleží od miestnych podmienok a samozrejme tiež od výberu vhodnej odrody.

Keďže letné jablká nejako neobľubujem, alebo lepšie povedáné dávam prednosť inému ovociu, ktoré v tom čase mám, tak nejako veľa skúseností s nimi nemám. Jedine tri roky do zadu som viacmenej ako takú rarititu kúpil letnú jabloň Rosette(silno načervenalá dužina) a chuť jej plodov ma minulý rok veľmi milo prekvapila. Pevné chrumkavé, štavnaté, sladké. Dozreli niekedy v polke augusta ak sa dobre pamätám. Udáva sa vyššia náchylnosť na choroby, no u mňa za tie tri roky čo ju mám vôbec nič(bez postreku samozrejme). Tak uvidíme čo s ňou ďalej...

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika