Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Topaz určite nie je bezproblémová odroda. U mňa v minulosti stromky na M9 "odchádzali" na chorobu krčka podpníka (možno fytoftóru), myslím si dokonca že je to Achillova päta tejto odrody. Teraz ho mám 6.rok na A2 a musím zaklopať - strom je zdravý. Akurát bujne rastie a keďže z neho chcem mať štvrťkmeň tak sa trápim s rezom. Tvarovanie Topazu nepatrí k najľahším spomedzi odrôd jabloní. Jablká sú aj na A2-ke pekne vyfarbené a primerane veľké. To čo ma drží pri Topaze je jeho veľmi špecifická chuť, pre mňa mimoriadne kvalitná a takmer nezameniteľná (v záplave sladkých "komerčákov" Topaz vyčnieva svojimi príjemnými kyselinkami ako maják). Skladovateľnosť je tiež veľmi dobrá - aj teraz v apríli mám Topazy v pivnici a kvalitou sa stále držia na veľmi dobrej úrovni. U mňa netrpí chrastavitosťou ani múčnatkou. Možno potrebuje lepšiu polohu a kvalitnejšiu pôdu. Určite jeho pestovanie patrí k náročnejším, ale ja mám výzvy rád a výsledok stojí za to.  IH

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 15 a číslo 18.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika