Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Pani Dana, to že Vám 2-ročná Rubinola nekvitla, je normálne. Podpník je MM106? Stromček máte dobrý, myslím že nejaké rady ani nepotrebujete. Ak predsa, tak by som najmä odstránil ten konkurenčný výhonok stredníka a niektoré kolmo rastúce a paralelne zdvojene prebiehajúce výhonky (zhruba ako je na foto). Čo sa týka skrátenia ponechaných výhonkov, tak sú 2 možnosti: prvá je nechať ich neskrátené, počkať si že sa rozvetvia a potom ich upraviť rezom na prevod. Cieľom je aby Ste vybudovali v tejto fáze výchovným rezom dostatočne kompaktnú a pevnú korunku. Rubinola netvorí obrast príliš husto a preto táto prvá možnosť nesie so sebou úskalie že rozvetvenia sa vytvoria príliš ďaleko od bázy kostrových konárov a tie potom budú príliš (zbytočne) dlhé v pomere k svojej hrúbke. Ja by som preto zvolil druhú možnosť, a konáriky by som v tejto fáze tvorby koruny ešte o niečo skrátil, napríklad aj na vnútorný púčik a v druhom kroku použil DSR (dvojstupňový sektorový rez). V ďalších rokoch už príliš skracovať nemusíte, potom už ide hlavne o prieklest. A tiež už teraz môžete využiť aj vyviazanie konárikov alebo rozperky aby Ste ich rast usmernili tam kam chcete. IH
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika