Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Toto fórum sledujem už 2-3 roky, (ale veľmi nepravidelne) odvtedy čo som kúpil záhradu a chcem ju zaplniť novými stromkami. Slivky, broskyne marhule, nektarinky mám už v dostatočnom množstve a kvalite. Zasadil som napríklad aj Aprimiru ale zatiaľ je to veľké sklamanie (dám jej ešte šancu na jednu úrodu). Teraz sa sústreďuejm na jablone. Najprv som zasadil Jonagored a Topaz Red, potom s odstupom Goldstar a Pinovu, a s ďaľším odstupom 2 rokov tento rok na jeseň zase Angold a Kanzi na jar Karneval.  Snažím sa získať informácie od ľudí čo naozaj majú skúsenosti s pestovaním jabloní, lebo jedna vec sú marketingové informácie o odrodách a pekné fotografie v katalógoch, druhá vec je skutočnosť - reálne skúsenosti s pestovaním jabloní v rôznych podmienkach náchylnosť na choroby a škodcov a hlavne chuťové vlastnosti plodov.  Neschovávam sa za 120.208, ale pristupujem sem z rôznych počítačov a prístupové mená a a heslá sa mi nikdy nechce zapisovať, však si to zapamätám ale keď prídem o 2-3 týždne znovu tak zistím že to s toupamäťou nie je až také ideálne. Zistil som aj že je tu skupina ľudí, ktorá tu prispieva pravidelne a udržuje vysokú úroveň fóra, ale nie je v mojich silách si pamätať kto čo konkrétne v minulosti napísal v akom príspevku. Vzhľadom k tomu že sa jedná o časovo náročnú záležitosť, veď od zasadenia stromku po prvú ako tak kvalitnú úrodu uplynie niekoľko rokov, snažím sa využiť skúsenosti iných ľudí, aby som sa vyhol likvidácii 6-8-10 ročných stromkov s odôvodním, že táto odroda sa vôbec nepodarila.   Preto som rád, že sa stále nájde veľa ľudí ktorý sa so svojimi skúsenosťami, postrehmi, vedomosťami podelia aj s ostatnými.  Ďakujem Vám za odpoveď, rozhodol som sa že o rok skúsim toho "Princa" zasadiť + k tomu by som chcel ešte Fuji Beni Shogun ale to budem musieť vybehnúť na Moravu lebo na Slovensku som Shoguna nikde nenašiel.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 19 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika