Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Vážený pane Tomáši.

Dovoluji si Vám napsat svůj názor na odrůdu Desert přestože otázka je adresována na pana Vysloužila. Jsem velkým příznivcem pěstování jabloní ve tvaru stěny. Do konce loňského roku jsem pěstoval na jedné své zahradě mimo jiné 72 ks. jabloní ve tvaru ovocné stěny. Před Vánocemi jsem vytrhl poslední 3 ks. jako jakousi  daň za přemnožení hryzců v dané lokalitě. V této stěně bylo přes 30 odrůd jabloní, neboť jsem kdysi patřil k jakýmsi sběratelům odrůd. To však šlo dělat cca do roku 90. Po tomto roce to již nebylo možné, neboť přišlo na trh tolik novinek, že všechny vlastnit a vyzkoušet nelze. V této stěně jsem vlastnil i odrůdu Desert na podnoži M9. Růst, tvarování, plodnost naprosto bezproblémová. Chci Vás však upozornit na tu skutečnost, že plody na podnoži M9 mají kratší uchovatelnost v přirozeném sklepě a to až o 6 týdnů. (jak která odrůda) O tomto jsem však teoreticky věděl, ale měl jsem možnost toto vyzkoušet až v posledních 3 letech. Naprosto souhlasím s panem Vysloužilem, že každé jablko je dobré v určitou dobu a další výběr je kompromis. K podzimním odrůdám si dovolím jako špičku ještě přidat Red Melba, Akáne, raně zimní Rubín a jeho příbuzenstvo. Zimní odrůdy: Angold, Delor, Domino, Goldstar, Jonagold a jeho mutace, Otava, Rubinstar. Neuvádím zde Topaz, přestože ho mám ve své miniškolce naroubováno asi 200 ks. Než si ho pořídíte ochutnejte jej! Omluvám se panu Vysloužilovi, že jsem tak trošku zafušoval do jeho odpovědi.

     S pozdravem      Milan Boštička.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika