Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Zdravím Vás pane Pal'o.Mám dvanáctiletý vřetenový zákrsek jabloně Topas na M9.Od druhého roku od výsadby pravidelně plodí.Letos je jak kytice.Každý rok provádím probírku, jinak zdrobňuje.Má vyšší nároky na agrotechniku (okopávku, zálivku atd.) jinak nejsou výsledky uspokojivé.Pod všemi stromy udržuji bezplevelné pásy o šířce 1,5 ÷ 2 m.Hnojení uleželým kravským hnojem jednou za 4 roky.Jednou za 8 let při zapravování hnoje doplním fosfor a draslo.To je veškeré hnojení.Co se týče odrůdy Orion.Naši držitelé práv nám ji zase vybarvily v růžových barvách a zatajili nám zřejmě slabší plodnost.Sám uvádíte slabší plodnost.Zatím mám stejnou zkušenost ale mám jen 4-leté vřeteno.Na vzrůst stromku bych očekával více květů.Loni poprvé 3 jablíčka.Chuťově pro mě vyhovující.Letos násada 12-ti květů.Zajímavé je, že 5 květů je na jednoletém dřevě v horní polovině terminálu štíhlého vřetene.Současně vysázená Rozela, Florina a Mantet už dávno pravidelně plodí vzhledem velikosti stromků.Chtěl bych poprosit zde diskutující, jaké oni mají zkušenosti s odrůdou Orion.Zda stejnou, nebo jsou to jenom porodní bolesti mladého stromku. S pozdravem - Mičurin II

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika