Vlnovník hrušňový



Stránky: 1,  2,  3   
host - 244.74 (?) 
30.4.2011 20:29, zobrazeno: 47513x

Zanedbala jsem postřik Oleoekolem proti přezimujícím škůdcům v sadě, kde máme i 4 hrušně a vlnovník je ukázkový. Před 14 dny jsem stříkala Omite - nepomohlo, před 7 dny Calypso - nepomohlo. Prosím o radu, mám zkusit ještě Oleoekol nebo Omite vícekrát... Jsou to čtyřleté stromky a vypadají žalostně. Díky, Pavlína

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 30.4.2011 22:15

Toho prošvihnutí Oleoekolem je škoda, protože proti roztočům je velice efektivní, kdy udusí nakladená zimní vajíčka, či již vylíhlé houseky. v současné době bych ho už nedoporučoval. Samotné Calypso na roztoče také neúčinkuje.

Při aplikaci Omite je nutné, aby v době aplikace byla teplota vyšší než 17°C(optimum je kolem 20°), ale pozor, při teplotách nad 23°C je fytotoxický (pálí) a je ho nutné aplikovat časně ráno nebo večer.Jeho účinnost se zvýší přidáním smáčedla(např.Silwet).

Velmi dobrým řešením je také ošetření Tmix Omite+Nissorun. Nissorun má velmi dobré translaminární účinky(zahubí vajíčka či larvy na druhé, případně neošetřené straně listu). Dospělce nehubí, ale sterilizuje, takže z nakladených vajíček se už larvy nevylíhnou.

Dalším dobrým řešením je Sanmite, který nemá omezení vzhledem k teplotám a likviduje všechna vývojová stádia škůdce.Bohužel se prodává pouze v balení 0,5kg. Takže jedině trochu od nějakého zahradníka. Velmi často se používá v ovocných školkách, protože vlnovníci rádi napadají jednoleté a dvouleté očkovance.

Všechna ošetření je třeba asi za 14 dní opakovat snad s vyjímkou kombinace s Nissorunem, u kterého je udávána doba účinku minimálně 3O dnů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 244.74 (?), 1.5.2011 10:50

Děkuji pane Vinšálku za rady, je vidět, že jste odborník. A ten Oleoekol mě mrzí, protože v zahradě za domem jsem ho použila a stromky jsou zatím úplně zdravé. Chybami se člověk učí a příště už budu vědět. V sadaření začínám a tato diskuze je pro mě velmi přínosná. Díky, Pavlína

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 218.17 (?), 11.5.2011 8:18
Jen dotaz: Mospilan by na něj neplatil?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 196.170 (?), 11.5.2011 8:39

A kdy by se mělo tím Oleokolem stříkat a kolikrát? Abych věděl na přesrok a nezandebal to. díky všem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 218.17 (?), 11.5.2011 8:54
Oleoekolem se stříká brzy na jaře kolem teploty 5 stupnu a stačí jednou max dvakrát - je to vetšinou řepkovej olej či výrobek z nej...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 196.170 (?), 11.5.2011 12:43

Takže ještě dřív než broskve proti kadeřaovosti, nebo někdy v době kolem, protože ty se stříkají tak kolem +15 C. A mám s tím oleokolem postříkat jen hrušně, nebo má smysl i další?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 218.17 (?), 11.5.2011 12:56
Dá se tím stříkat vše od hrušek až po angrešty, ničí to vajička a jiné vývojové stupne přezimovanych škudců..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 94.122 (?), 11.5.2011 13:39

Myslím, žře ne, musí být něco na roztoče - Omithe apod. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 11.5.2011 23:00

Oleoekolem se stříká od fáze rašení až do myšího ouška. Dále by to nemělo ani smysl, protože housenky z nakladených zimních vajíček už škodily a stačily se vyvinout v dospělce. Vytvořený olejový film zadusí vajíčka či již vylíhlé housenky přezimujících škůdců.

Protože oleoekol už není na trhu, je možné použít insekticid např. ze skupiny organofosfátů(třeba Reldan)+metylester řepkového oleje(Ekol, Istroekol,Meřo a pod).

U Omite jsem několikrát upozorňoval, že má teplotní omezení. Výhodnější je např. Sanmite, Nissorun, Cascade a pod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika