Vlnovník hrušňový



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 71.2 (?) 
21.5.2011 21:29

Dobrý večer. Dotaz z trochu jiného soudku, i když se týká vlnovníka. Stříkal jsem před týdnem napadené hrušně přípravekm Omite a zkropil i přilehlý kopr. Za jak dlouho si myslíte bude kopr bez následků poživatelný? Dle agromanuálu se ochranná lhůta pro jednotlivé ošetřené plodiny liší (kopr tam samozřejmě není) - př.: paprika, fazol 14 dní; hrušeň, jabloň, jahodník 21 dní. Kopr je už nádherný - dal bych si koprovku, ale otrávit se taky nechci. Díky. Mittwoch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 191.35 (?), 21.5.2011 21:37

Já bych ho nejedl vůbec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 22.5.2011 0:03

Normy pro rezidua pesticidů jsou pro plodovou zeleninu velice přísné. Já bych se tedy řídil OL pro papriku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.241 (?), 22.5.2011 12:57
Pán KUKY má asi zeleninové záhony bokom ovocných stromov vydatne "ošetrovaných" agrochemikáliami. Ja by som si napriek tomu nebol istý tým, že závan vetríka pri postrekovaní neprenesie pesticídy na zeleninu. Preto, keď sa dá, použijem radšej iný spôsob ochrany ovocnín ako ten chemický. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 74.94 (?), 12.3.2012 6:35

Oleokol na trhu stále je..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Katka L. - (30) - 129.78 (?), 9.6.2011 19:06

Na začátku května jsem stejně jako loni objevila na hrušce poškozené listy - od vlnovníka. Postříkala jsem to postřikem Talstar. Ze zčernalých pupenů začaly znovu vyrůstat nové lístky. Byly čisté nepoškozené.

Ale poslední týden pozoruji znovu poškození - na listech červené puchýřky - viz foto. A už to je taky na nových listech z letošního roubu, který račal rašit teprve před 2 týdny! Je to znovu vlnovník? Je to možné? Pokud ano, mám to znovu postříkat Talstarem?

Uvažuji, podle názorů z tohoto vlákna, že bych koupila roztoče Typhlodromus pyri, ale prodávají ho jen po 50 ks, což je trochu moc, když mám jen 1 menší hrušku. Nebo to má uplatnění i pro jiné stromy a škůdce? Každopádně teď se tento roztoč už nedá koupit.

Vlnovník
Vlnovník
Poškození nového roubu
Poškození nového roubu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 141.140 (?), 9.6.2011 23:36
Dobrý deň! Teraz Vám samičky dravých roztočov nikto nepredá. Musíte si ich objednať k jesennému či zímnemu odberu. Predávajú sa na filcových podložkách, ktoré priviažete do korún ovocných stromov. Vo filcovom materiáli samičky Typhlodromus pyri prežijú zimu a na jar sa začnú množiť. Trvá to 1 sezónu, kým potomstvo "ovládne" Vašu záhradku, takže ozdravovací efekt sa často prejaví až na ďalšiu sezónu. Živia sa všeličím škodlivým, nielen patogénnymi roztočmi. Premnoženia sa nemusíte báť, majú samoregulačnú schopnosť- keď už nemajú žiadnu obživu, samičky kladú menej vajíčok. Nie sú určené iba pre vinič, ale dajú sa využiť pre všetky ovocniny, na ktorých parazitujú cicaví škodcovia. Pozor na Talstar event. starší Neoron, s tými už potom neexperimentujte, aby ste si nezničila prácne budované dielo. Päťdesiatkusovú zásielku samičiek si môžete rozdeliť medzi susedov či iných záujemcov, náklady za poštovné budú lacnejšie. Na jeden strom Vám stačí 1, max. 2 tampónky so samičkami. Nech sa Vám darí! Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 48.29 (?), 6.7.2011 9:28

Dobrý den,

mám sloupcovitou hrušeň - prvním rokem, koupená v zahradnictví letos na jaře, nové výhony jsou asi napadené zde zmiňovaným vlnovníkem :-(

Prosím o radu - dá se ještě stromek zachránit? Čím nejlépe postříkat v této fázi a v tuto dobu?

Moc děkuju. LP

Napadena hrusen
Napadena hrusen
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.130 (?), 6.7.2011 13:09

Také jsem ho měla prvním rokem po výsadbě (vloni) na Armidě. Než jsem se dostala k postřiku, byl podzim, takže jsem nestříkala. Letos je stromek zcela čistý (až na pár ďubek rzi). Takže nebojte se, nechcípne vám. O postřicích je tady už psáno.            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 48.29 (?), 12.7.2011 12:31

Dobrý den Lído,

děkuju za reakci, budu tedy doufat, že to stromek zvládne.

LP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika