Vaše Top ten odrůdy hrušní



host - 122.179 (?)
6.10.2009 14:48

Uvádí se, že do vyšších poloh (jen do lehčí půdy) se hodí i Viennská(IX),kde dozrává až v říjnu.A přidal bych do ní Williamsovu jako opylovače. AB

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 161.138 (?), 5.11.2008 22:08

Letní -Solanka, sklízí se postupně probírkou, Muškatelka - drobnější sladká s muškátovou chutí. Podzimní Clappova - velkoplodá i velký strom, dozrávající koncem srpna (i na kompotování), Konference - velice úrodná, vyžaduje probírku plodů, vhodná pěstovat na gdouli, menší vzrůst, sladká. Má máslovitou narůžovělou dužninu. Jako další máme Lebrunovu. Narůstají velké šťavnaté máslovité plody. Boscova lahvice je nenahraditelná, ale nad jejím doporučením bych váhal - potřebuje teplé polohy asi jako jablko Golden. del. Z pozdnějších je výborná Hardyho. Zcela pozdní Pařížanka. Madam Verte neradím. Je tvrdá a tvrdá a málo kdy změkne k jídlu a slupku má jako struhadlo. Zkušenosti mám taky se zimní Dicolor. Je hezká, úrodná, ale drobná a chuť nevýrazná. Možná, že by chuť změnily pěstební podmínky, ale s tou velikostí se nic neudělá. Mám i několik novějších odrůd, ale nemám s nimi takové zkušenosti, abych je mohl doporučovat. Rostou v n.v. 450m na Písecku. S pozdravem! PS

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 202.174 (?), 6.10.2009 9:03

Dobrý den, přečetla jsem si zajímavou diskuzi na téma hrušky potřebovala bych poradit jakou si mám koupit. Bydlím ve Žďáru v n.v.600m. V okolí žádná hruška neroste. Za radu děkuji. Ája

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 6.10.2009 9:40

Výše v diskuzi je asi řečeno vše. 600m je nadmořská výška, ve které se hrušně, na rozdíl od jabloní pěstují méně, jsou přeci jen náročnější. Možná proto, jak píšete,  v okolí žádná hruška neroste.
   V současnosti je mnoho nových odrůd, takže se lze hůř orientovat a všechny zná málokdo. Sázka na Konferenci je, podle mého, jistota. Odrůda je dosud těžko dostižná v sporém růstu, plodnosti, chuti, nenáročnosti, délce sklizňové zralosti. Nevýhodou je jen sklon k menším plodům. při přeplození.  Kladem je, že umí tvořit partenokarpické plody z neopylených květů. Na to bych ovšem nespoléhal a určitě vysadil či přirouboval opylovače.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 122.179 (?), 6.10.2009 14:48

Uvádí se, že do vyšších poloh (jen do lehčí půdy) se hodí i Viennská(IX),kde dozrává až v říjnu.A přidal bych do ní Williamsovu jako opylovače. AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 6.10.2009 13:58

Ájo, podívejte se na přehled odrůd hrušní na sempra.cz (jak jsem to tak letmo projela, tak možná Bohemica, Konvert, Nela, Nitra).           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.9 (?), 12.4.2010 0:16
Zdravím všetkých, ja by som sa len chcela spýtať či niekto z Vás nemá obrázok hrušky Alfa. neviem ju nikde nájsť na internete, alebo neviem dobre hľadať. Prosím Vás... Chcela by som ju vyskúšať do záhrady... A ešte by som sa chcela spýtať či je až moc vysoká... Alebo kto by mi poradil, hrušku nejakú stredného vzrastu nie veľký strom, ale taká žltkastá, maslovitý tvar aj veľmi chutná a skôr tá letná odroda... Rozmýšľala som nad Alfa, Laura... no aj nad Konference, len tá nemá maslovitý tvar, no aspoň som tak čítala... Asi dosť náročné požiadavky však... no len nie sú to moje požiadavky :)... Vopred ďakujem za rady... Marta
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 12.4.2010 7:06

Paní Marto, zkuste "nažhavit" tento odkaz a vybrat si i z obrázků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 14.4.2010 0:36

Pro paní Martu - obrázky "Alfy"

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 174.166 (?), 6.10.2009 20:05

Taky mám zahradu v 600 metrech. Kromě Konference tu mám Kongresovku (vždycky plodila dobře a hrušky byly kvalitní, poslední dobou ji dost decimuje rez hrušňová) a letní Ananasku. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 18.164 (?), 10.10.2009 20:49

rez hrušnová-neposadil tam nejaký váš nerozumný soused juniperusy?Víte lidi dnes nevcědí o prírodě skoro nic a tak ji bezohledné ničí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika