Určení odrůdy - byl jsem napálen?



host - 67.119 (?)
5.10.2017 17:11

Williamsova by to mohla byt v pripade konzumacie vacsieho mnozstva alkoholu pred pokusom o urcenie odrody.Kedze je to fotene koncom septembra, tvar,farba, supka a dalsie vlastnosti ukazuju ze to este nezrela letna hruska wiliamsova na stromku nebude.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
      
host - 67.119 (?), 5.10.2017 17:11

Williamsova by to mohla byt v pripade konzumacie vacsieho mnozstva alkoholu pred pokusom o urcenie odrody.Kedze je to fotene koncom septembra, tvar,farba, supka a dalsie vlastnosti ukazuju ze to este nezrela letna hruska wiliamsova na stromku nebude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 6.10.2017 7:37

u williamsovky je ochrana fungicídmi nevyhnutná (mám to odskúšané).

Nemám nic proti funbgicidní ochraně, ale nevyhnutná není, Za plotem mé zahrady roste strom Wiliamsky u kravína, nikdy neviděl postřik a plodí si jako by se nechumelilo

Inak hrušky sa delia na muštové a stolové

To platí pro vinnou révu. V současnosti se u hrušní tyto vlastnosti nerozlišují

z hladiska opelovania na diploidné a triploidné.

Při samotném opylováníé je to celkem jedno. Jenom triploidy jsou horší opylovači

Do "pálenia" by som dal okrem sliviek a hrušiek aj jablká, dostanem potom rakúsky "obstler".

To je věc vkusu. Ale většina zkušených páleníků by do hrušek přidala jen hrušky.Maximálně pár kyselých jablek na okyselení kvasu, ale radějio nějakou kyselinu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 208.81 (?), 5.10.2017 23:14

Když to tady tak "poslouchám", zkusíte mi doporučit dle Vašich zkušeností zajímavé odrůdy letních a podzimních hrušní na již zmiňované hezké slunné místo na Vysočinu, oblast Žďár nad Sázavou, 550 mnm, které by byly zajímavé chutí a zároveň se hodily na pálení? Díky. Jiran69

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 112.6 (?), 6.10.2017 12:02

Mám skúsenosť iba s pestovaním hrušiek v 100 nm, ale vo Vašom prípade by som išiel do hrušiek z českého šlachtenia (dnes je to tuším Sempra Litoměřice) určených do chladnejších polôh. Mám dobrú skúsenosť s českými odrodami jabĺk, sú chuťovo lepšie ako "stará klasika". Pre vysokú úrodu treba rešpektovať vhodné opelovače - nepíšu to tam náhodou. Nemusím sa pri tom orientovať názvom odrody, ale či to diploid/triploid. Vybral by som odrody, kde píšu že sú na priamu konzumaciu - muštové odrody hrušiek sú na konzum vačšinou nepríjemné - (ktore sú to sa dočítate skôr na stránkach nemeckých predajcov, u nás sa to fakt nepoužíva). Fungicídnu ochranu robím od jesene do jari 3-4 postreky kuprikol/sulka (sulka sa nesmie miešať s iným a meďnatý prípravok môže ísť až 14 dní po nej). Všeobecne sa nesmie striekať keď teplota v noci poklesne pod 3 stupne C. Po pučaní už dávam iba 1-2 postreky organickým fungicídom, podľa stavu stromov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 208.19 (?), 10.10.2017 23:16

Tak to zkusím sám, myslím, že by to s ohledem k výrobě pálenky v této nadmořské výšce mohla být zmíněná clappova, thiriotova, hardyho, avranšská, doplní někdo další odrůdy případně vyvrátí již zmíněné.?

jiran69

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 241.86 (?), 12.10.2017 21:28

Dobrý den. Mám malý dotaz. Koupil jsem hrušen Kongresovku v Uherském Ostrohu a její listy se ted zbarvily do červena je to v pořádku mám podezření jestli to není nějaká asijská. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 12.10.2017 21:46

Listy na podzim to občas dělají

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 50.172 (?), 13.10.2017 0:33

Také to dělá odrůda Žatecký červeňák, tak se podívejte jestli Vám neprodali Chmel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 208.202 (?), 14.10.2017 16:06

... a co taková concorde, vienská, ovesnačka, šídlenka, solanka, charneuská, muškatelka,

Jde mi také o to, aby plody nebyly z nejdrobnějších, staré odrůdy neznám, doplní někdo informace týkající se velikosti plodů?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 241.86 (?), 14.10.2017 20:26

Dobrý den. Děkuji, zapomněl jsem napsat že na dalších 11 hrušních je barva listí normální. V databázi hrušní jsem našel hrušen Lecitierova, která se takhle na podzim zbarvuje ale spodní listy jsou prý víc do žluta. Je na podnoži Kavkazská, tak až zaplodí tak poznám jestli je to opravdu Kongresovka. Chtěl jsem ji proto, že je to vychvalovaná stará dobrá odrůda která se už dnes moc nevidí a taky sem si řekl že udělám něco pro záchranu genofondu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika