Řez hrušní



host - 50.172 (?)
11.1.2019 13:59

Souhlasím s tím co píše p.PP a tak bych to zastřihl (čím důraznější povýsadbový řez, tím budou větší přítustky).

Takéto stromčeky nie sú dobrou vizitkou škôlky z ktorej pochádzajú - to čo píšem v predchádzajúcom príspevku mali urobiť tam. Poviem Vám úprimne - takéto výpestky by som si nekúpil.

Nevím jestli jsou stromky jednoleté (v tom případě jsou to sazenice silné a vitální). Pokud jsou dvouleté, mohla je školka zastřihnout např. na výšku 150 cm. Ale jak můžou vědět jestli zákazník nechce zákrsky nebo polokneny? Nebo je měl objednané dopředu jako sadaři?  Z takových sazenic je možné zapěstovat jakýkoliv tvar. Nejdůležitější je zda se ujmou, jestli sedí odrůda a podnož. Většina stromků se pěstuje pro sadaře a zbylé (stejně zapěstované) se prodají na drobno.e by někdo pěstoval Wiliamsku zákrsel, čtvrtkmen, polokmen a vysokokmen (na kdouli a semenáči)? No to by pak musel mít omezený sortiment a brzy by zkrachoval.

Přečtěte si tento příspěvek a podívejte se na poslední foto. to by mělo být vašim cílem po prvním roce a ne v druhém.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 182.44 (?), 11.1.2019 13:21

Mne sa zdá ako najschodnejšia cesta v danej situácii zapestovanie špičiaku. Postupoval by som nasledovne. Zo spodného poschodia by som vybral konárik, ktorý preberie úlohu terminálu. Všetky konáriky pod ním aj nad ním by som odstránil a terajší terminál by som skrátil tak, aby nad vybraným konárikom ostal asi 10 cm čípok. O tento čípok by som konárik vyviazal do vertikálnej polohy a zakrátil ho na 3-4 očká. Počas vegetácie by som z vyrašených letorastov vybral najsilnejší a ostatné by som vylomil. Daný letorast by som opäť vyviazal do vertikálnej polohy a budúcu jar zakrátil tak, aby Ste mohli zapestovať kostrové konáre. Stratíte tým síce jeden rok, no je šanca, že stromy sa nakoniec podarí uspokojivo vytvarovať.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.172 (?), 11.1.2019 13:59

Souhlasím s tím co píše p.PP a tak bych to zastřihl (čím důraznější povýsadbový řez, tím budou větší přítustky).

Takéto stromčeky nie sú dobrou vizitkou škôlky z ktorej pochádzajú - to čo píšem v predchádzajúcom príspevku mali urobiť tam. Poviem Vám úprimne - takéto výpestky by som si nekúpil.

Nevím jestli jsou stromky jednoleté (v tom případě jsou to sazenice silné a vitální). Pokud jsou dvouleté, mohla je školka zastřihnout např. na výšku 150 cm. Ale jak můžou vědět jestli zákazník nechce zákrsky nebo polokneny? Nebo je měl objednané dopředu jako sadaři?  Z takových sazenic je možné zapěstovat jakýkoliv tvar. Nejdůležitější je zda se ujmou, jestli sedí odrůda a podnož. Většina stromků se pěstuje pro sadaře a zbylé (stejně zapěstované) se prodají na drobno.e by někdo pěstoval Wiliamsku zákrsel, čtvrtkmen, polokmen a vysokokmen (na kdouli a semenáči)? No to by pak musel mít omezený sortiment a brzy by zkrachoval.

Přečtěte si tento příspěvek a podívejte se na poslední foto. to by mělo být vašim cílem po prvním roce a ne v druhém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Adamis41 - (7) - 253.201 (?), 11.1.2019 14:03

Přesně jak píšete jsou špatně zapěstované už od školky, také bych si takové stromky nekoupil, bohužel po předchozí dobré zkušenosti u švestek jsem si říkal, že budou mít pěkné i hrušně..Tudíž jsem si je objednal až domů a stromky viděl až bylo vše zaplaceno.No co třeba z nich něco uroste přeci jenom nejsou všechny úplně stejně špatné a na těch ostatních to budu muset nějak vymyslet..Odpověď pro pana IH :měli jsme volný kus pozemku tak jsme si doma řekli, že z toho udělame menší sad, a jinak máme v plánu jak konzum tak pálení hruškovice :) Všem děkuji za postřehy.

Adam

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 12.1.2019 9:35

Přiznám se, že já bych si takový stromek klidně koupil. Jestli má kvalitní husté kořeny, neporaněnou kůru, proč ne? Přírůstky jsou dobré, vitální. Pravda, školkař si s ním mnoho námahy nedal. Na druhé straně můžete si snadno zvolit, jestli chcete kmínek nízký nebo vyšší.
  Já jsem na podzim koupil stromek Williamsky  (měli poslední dva) s krásně zapěstovanou korunkou, s pečlivě vyslepenými pupeny a zahojenými ranami po odstraněném obrostu na kmínku. Jenže ten kmínek byl 150 cm vysoký a já chtěl nižší. 
    Podle názvu podnože je jasné, odkud stromek zadavatele pochází. Už jsem viděl od této firmy stromky v o dost horším stavu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.221 (?), 2.2.2020 10:59
Dobry den, poradi mi nekdo jak zastrihnout hrusen Wiliamsovou. Vubec tomu nerozumim. Prvni rok jí meco slehlo, prezila. Druhy rok ji zlomil poletujici polykarbonat, prezila. Tak myslim ze uz snad nic nebude hrozit, ale chtela bych ji pomoci odbornym rezem. Dekuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika