Problém s hrušněmi



host - 57.178 (?)
15.6.2008 23:38

Mám ten sám problém, nejhorší je, že nikde okolo ani jiná hruška není jak se mi to tam vyskytlo nechápu.  Ostříhám ty výhony ale jestli to tak půjde i další rok tak to nemá cenu... ještě připojim, že jsem tam našel i docela velké množství mšicí ktere jsem samozřejmě hned postříkal přípravkem Calipso a poté reldan. snad tu mrchu něco zabije:-)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
host - 206.71 (?), 3.6.2008 8:33

No taky jsem se včera dočetl co spála obnáší :-(Na inetu jsem dohledal že je možné udělat orientační test pomocí jodjodkalia. Případně zaslat vzorky do labu SRS.

Já bohužel výhonky již po zaschnutí oštípal, černé části listů odstranil a stromek postříkal Syllitem. Nicméně předpokládám, že pokud by to měla být spála jde to stále otestovat na místech kde byl výhon uštípnut.

Ze začátku bylo podezření na nějakého škůdce tak jsem to postříkal insekticidem (to je tak 3 týdny zpátky). Momentálně stromek vypadá stabilizovaný, nic dále nečerná a zdravé výhony dále rostou. Nicméně pokouším se sehnat někoho z blízkého okolí, kdo by byl ochoten to se mnou zkonzultovat na místě zda je panika na místě a zda je potřeba kontaktovat SRS.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 85.27 (?), 3.6.2008 11:55

Pro bakteriální spálu je typické hákovité zahnutí postižených letorostů a taky ten sliz. Uschlé lámavé výhony budou nejspíš něco jiného

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?), 7.6.2008 11:57

Žeby to spôsobovala bodruška hrušňová - Janus compressus?

poškodenie - bodruška hrušňová
poškodenie - bodruška hrušňová
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 113.121 (?), 7.6.2008 20:52

Vypadá to tak, mě to udělá krásný zámotek který uschne. Bohužel si ta mrcha vybírá nejmladší výhony a jak naschvál konce hlavních ramen u mladých stromků.  Na vzrostlé hrušce mívám cca 6 jedinců a chemie se běžně nepoužívá, nedá se odhadnout, který výhon si vybere a není to kalamitní škůdce jako např. mšice. Proto se likviduje mechanicky a jak bylo řečeno, nový výhon většinou obrazí.           Zdravím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 50.155 (?), 8.6.2008 19:46

Ahoj. Takže problém s vadnoucími výhonky vyřešen, alespoň tady u nás na valašsku. Byl jsem se projít a trochu jsem si je prohlédl, a taky že odeberu vzorky a zanesu je známému fytopatologovi:-) Ihned jsem si všiml, do prstence(kolem větévky) vytvořených tmavých vpichů jak jsou popsány u příznaků pro bodrušku. Trochu jsem do toho rýpal a opravdu za vpichy jsou vytvořeny jakési malinké chodbičky či co...

Takže tak, ale kdo má spálu toho lituji:-)

Karlos

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 206.71 (?), 10.6.2008 8:22

No, já tam ty tečky měl taky. Takže díky za určení škůdce. Už jsou vidět pupeny náhradních výhonů poté co jsem ty poškozené ostříhal. Jsem rád že to není spála :-) Omlouvám se za planný poplach.

M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 57.178 (?), 15.6.2008 23:38

Mám ten sám problém, nejhorší je, že nikde okolo ani jiná hruška není jak se mi to tam vyskytlo nechápu.  Ostříhám ty výhony ale jestli to tak půjde i další rok tak to nemá cenu... ještě připojim, že jsem tam našel i docela velké množství mšicí ktere jsem samozřejmě hned postříkal přípravkem Calipso a poté reldan. snad tu mrchu něco zabije:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika