Oblíbený kvíz - hrušky



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?) 
1.11.2015 17:28, zobrazeno: 4729x

Zdravím vespolek s vypůjčeným názvem vlákna.

Situace: Stromek asi destiletý, letos první úroda. První dvě fotky při sklizni, asi před třemi týdny, třetí foto teď zralé. Hruška je dobrá, příjemné chuti, lehce kořenitá. Jak je u mne špatným zvykem ztratila se cedulka s popisem. Tipuju, že by to mohla být některá z modernějších odrůd. Kdyby někdo náhodou měl tip oč jde, budu rád.

Před sklizní
Před sklizní

Zralá
Zralá
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 187.224 (?), 1.11.2015 18:00

Boscova lahvice, Nejlepší hruška na světě,    j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 1.11.2015 18:34

Nevím jestli by Boscova u nás tak dobře vyzrála. Mimoto nemá tak flaškózně baňatý tvar. Já tipuju Vonku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 187.224 (?), 1.11.2015 18:56

Plody BL znám z některých stromů i v této podobě. Zejména když jsem viděl fotku s plody na talířku, jak by byly na jazyku. Vonka, může být. Neznám ji, na netu je o ní informací velmi málo.    j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 1.11.2015 19:17

Výborně, pane j.c., že mě to hned nenapadlo. enlightened To by mě fakt zajímalo, jak chutná z vyšších poloh. "Flaška" by to opravdu být mohla, i když je tvar málo "flaškovitý". Hlavně podle porovnání barvy slupky na stromě a pak po dozrání do konzumní zralosti. yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 1.11.2015 19:43

Inu chutná dobře. resp. velmi dobře. Nedokážu dobře rozlišit výtečnou chuť, neb nemám srovnání. Dužnina je máslovitá, krémové barvy, nikoliv lososová jako u Konference. Chuť je vyrovnaná, ne příliš sladká s lehkou navinulostí. Mírně kořenitá. Slupka při jídle nevadí, rozplyne se. Víc mně nenapadá, jsem ochotný tu Boscovu připustit ale divím se, že takhle dozraje. Mám zkušenost s M. Verté, že nám na staré zahradě asi z patnácti roků dozrála snad jednou. Pak byla vynikající. I teď jí mají sousedi a beru si od nich košíček, nedozraje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 1.11.2015 20:40

Boscova to není, spíš některý z novějších kříženců, např.   Harbo,. Vonka, Konvert,...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 2.11.2015 9:13

Děkuju za názory. Boscova,  Děkanka, příp. M. Verté je dobrá společnost. Jsem rád, že plody dozrají, nehniličatí moc rychle a není tuhá slupka. Představoval bych si aby zralost byla o něco pozdnějěí, ale u nás je se zimními hruškami problém. Jsem spokojený.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 2.11.2015 19:24

Těžko předpokládat, že by na jmenované odrůdy natrefil pan PP před deseti lety v nějakém obyčejném zahradnictví, tady nejsou nikde k dostání ani v současné době. Myslím Konvert, Vonku, nebo Harbo. Pouze v zásilkových obchodech. Pomologie hrušek Černík-Boček-Večeřa popisuje chuť Boscovy lahvice takto: je lahůdkově dokonalá, navinule sladká a kořenitá, prvotřídní. Ve vyšší poloze bude tento popis ošizen o nějaký ten cukr a jistě se spíš posune k navinulosti. Zkuste si, pane PP, přiroubovat do této odrůdy roub jiné Boscovy lahvice a po čase můžete plody obou odrůd porovnat tvarově i chuťově.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika