Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
 Zahradní grily Weber - plynové, elektrické a lávové grily 

Hrušně > Nevím si rady s touto nemocí

Nevím si rady s touto nemocí

pohodar (38) - xxx.xxx.180.112 (?)
14.5.2013 21:58

Dobrý večer, po postříkání hrušen vypadá takto... vzpamatuje se z toho ještě? přijde mi, že 85% listů je pryč a nevím jestli to přežije... díky za váš názor...

Obrázky:

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty
   << Předchozí příspěvky | 1, 2   

Vinšálek (1862) - xxx.xxx.82.212 (?), 8.5.2013 22:20
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

S tou (ne)dokonalostí máte jistě pravdu. Ale nevím, co všechno je na zahradě vysázeno.
Netvrdil jsem, že s nástupcem škůdce přijde hned predátor. Ale to, co jsem napsal, obecně platí. Pyretroidy likvidují slunéčka, pestřenky, zlatoočka a další, na který si nevzpomenu a poškozují dravé roztoče. Proto jsou v programu SISPO zakázané.
Také pravidelně seču trávník (není to však žádný " angličan"). Dříve, když jsem měl volné zákrsky na vzrůstnějších podnožích, tak jsem trávu sekal a sušil pro králíky. Nyní, u vřeten, mulč nedělám, ale udržuji herbicidní úhor. Dost používám insekticidy, od nástupu jara, až po 1. generaci obaleče, na druhou stříkám vyjímečně.
Přesto se slunéčka (sedmitečná) na zahradě vyskytují, tak proč jim škodit?

Připojit reakci   

sadař vlada (152) - xxx.xxx.20.226 (?), 10.5.2013 21:59

Zdravím

Toto je poškození roztočem. Tady pomůže postřik Omite a nebo dravý roztoč T.Pyrý   Byla mírná zima a i já mám stejně napadenou Konferenci. Je zajímavé, že u Krvavky a Hardyho ji nemám.

sadař vlada

Připojit reakci

pohodar (38) - xxx.xxx.180.112 (?), 14.5.2013 21:58

Dobrý večer, po postříkání hrušen vypadá takto... vzpamatuje se z toho ještě? přijde mi, že 85% listů je pryč a nevím jestli to přežije... díky za váš názor...

Obrázky:

Připojit reakci

Michal. (709) - xxx.xxx.8.222 (?), 14.5.2013 22:07

Já bych odstranil květy, aplikoval listové hnojivo a uvidí se. Letorosty budou asi letos mizerné.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.220.186 (?), 14.5.2013 23:00

Přežije - vyrazí další listy a ty už budou v pořádku - tak si tím trochu spraví asimilační plochu.           Lída

Připojit reakci

sadař vlada (152) - xxx.xxx.20.7 (?), 16.5.2013 22:12

Zdravím

Můžete být v klidu. Poškozené listy to už nerozchodí, ale stromek poroste normálně dál a po čase začne vyvíjet normálně, ale s tím, že poškozené listy tam zůstanou. Kvúli Vašemu klidu poškozené listy roztočem v řapíku uštípejte a vyhoďte (opatrně ať nepoškodíte mladý výhohek) Jinak kromě Omite na ochranu rostoucího výhonu stačí i mlžení vodou. Roztoče všeho druhu nesnáší vlhkost (sviluška, vlnovník...)  Na škodlivé roztoče platí rosení v době sucha nebo T. Pyrii - dravý roztoč (a ten je na dlouhou prevenci , likviduje ho Karathane, Metathion, Vaztak,... tyto postřiky jsou v ovocnářství zakázané!!!) 

sadař vlada

Připojit reakci
1, 2   
Fórum pro chovatele - domácí miláčci, psi, drůbež, králíci, včely, krmiva, pelíšky
Umírající rybky25.2.2020
Umírající rybky22.2.2020
Umírající rybky22.2.2020
Umírající rybky22.2.2020
Umírající rybky21.2.2020
Umírající rybky20.2.2020
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů