Nevím si rady s touto nemocí



host - 220.186 (?)
14.5.2013 23:00

Přežije - vyrazí další listy a ty už budou v pořádku - tak si tím trochu spraví asimilační plochu.           Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 8.5.2013 22:20

S tou (ne)dokonalostí máte jistě pravdu. Ale nevím, co všechno je na zahradě vysázeno.
Netvrdil jsem, že s nástupcem škůdce přijde hned predátor. Ale to, co jsem napsal, obecně platí. Pyretroidy likvidují slunéčka, pestřenky, zlatoočka a další, na který si nevzpomenu a poškozují dravé roztoče. Proto jsou v programu SISPO zakázané.
Také pravidelně seču trávník (není to však žádný " angličan"). Dříve, když jsem měl volné zákrsky na vzrůstnějších podnožích, tak jsem trávu sekal a sušil pro králíky. Nyní, u vřeten, mulč nedělám, ale udržuji herbicidní úhor. Dost používám insekticidy, od nástupu jara, až po 1. generaci obaleče, na druhou stříkám vyjímečně.
Přesto se slunéčka (sedmitečná) na zahradě vyskytují, tak proč jim škodit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
sadař vlada - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 20.226 (?), 10.5.2013 21:59

Zdravím

Toto je poškození roztočem. Tady pomůže postřik Omite a nebo dravý roztoč T.Pyrý   Byla mírná zima a i já mám stejně napadenou Konferenci. Je zajímavé, že u Krvavky a Hardyho ji nemám.

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pohodar - (46) - 180.112 (?), 14.5.2013 21:58

Dobrý večer, po postříkání hrušen vypadá takto... vzpamatuje se z toho ještě? přijde mi, že 85% listů je pryč a nevím jestli to přežije... díky za váš názor...




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.222 (?), 14.5.2013 22:07

Já bych odstranil květy, aplikoval listové hnojivo a uvidí se. Letorosty budou asi letos mizerné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.186 (?), 14.5.2013 23:00

Přežije - vyrazí další listy a ty už budou v pořádku - tak si tím trochu spraví asimilační plochu.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
sadař vlada - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 20.7 (?), 16.5.2013 22:12

Zdravím

Můžete být v klidu. Poškozené listy to už nerozchodí, ale stromek poroste normálně dál a po čase začne vyvíjet normálně, ale s tím, že poškozené listy tam zůstanou. Kvúli Vašemu klidu poškozené listy roztočem v řapíku uštípejte a vyhoďte (opatrně ať nepoškodíte mladý výhohek) Jinak kromě Omite na ochranu rostoucího výhonu stačí i mlžení vodou. Roztoče všeho druhu nesnáší vlhkost (sviluška, vlnovník...)  Na škodlivé roztoče platí rosení v době sucha nebo T. Pyrii - dravý roztoč (a ten je na dlouhou prevenci , likviduje ho Karathane, Metathion, Vaztak,... tyto postřiky jsou v ovocnářství zakázané!!!) 

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika