Myslíte, že už byla vyšlechtěná taková hrušeň?



Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 73.140 (?)
11.1.2018 14:50

Sakra chlapi.Je to přesně opačně jak tu píšete.Primární infekce rzi (hostitel)je jalovec.Je li nakažený jalovec má to napořád. Choroba na ní přezimuje každý rok.Při jarních příznivých podmínkách se rozšíří na hrušeň (mezihostitel).Budete li pěstovat hrušeň jako izolát chorobou nakažena nebude.Zato nakažený jalovec ano.Tedy chorobu nerozšiřuje hrušeň ale jalovec.Shrabání listí je jistě žádoucí ale nevěří, že to choru nějak omezí. - Mičurin II (470 m)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 73.140 (?), 11.1.2018 14:50

Sakra chlapi.Je to přesně opačně jak tu píšete.Primární infekce rzi (hostitel)je jalovec.Je li nakažený jalovec má to napořád. Choroba na ní přezimuje každý rok.Při jarních příznivých podmínkách se rozšíří na hrušeň (mezihostitel).Budete li pěstovat hrušeň jako izolát chorobou nakažena nebude.Zato nakažený jalovec ano.Tedy chorobu nerozšiřuje hrušeň ale jalovec.Shrabání listí je jistě žádoucí ale nevěří, že to choru nějak omezí. - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Enna - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (74) - 7.69 (?), 11.1.2018 15:06

Obrázek 1 a 2 přesně odpovídá tomu, co se mi na listech vždy objevilo. Postřiky jsem používala Baycor nebo Dithane. Hrušky odkvetly, objevily se malá hruštičky, ale potom zčernaly a opadaly. Pochopitelně, že jsem vždy uklidila napadené listy i poškozené ovoce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.66 (?), 11.1.2018 15:27

Takto brzo po odkvětu se rez neprojeví, natož na fungicidem ošetřených stromech. Hledejte jinde = housenky, vosičky,...

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.237 (?), 11.1.2018 15:30

To, že malé hruštičky opadaly, nemusí být projevem rzi. Také jsem si to myslela, ale ničila mi je plodomorka hrušňová. O té se nikde moc nepíše, informaci jsem našla až tady na foru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.66 (?), 11.1.2018 16:03 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Enna - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (74) - 7.69 (?), 11.1.2018 16:24

Tak jsem si pročetla vlákno "Plodomorka hrušková (Contarinia pyrivora)" a budu se snažit se z něj poučit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.52 (?), 11.1.2018 16:04
Enna: Podľa toho čo popisujete v príspevku o 15,06 hod. si myslím, že problém Vašich hrušiek je resp. bol inde - tak ako som to tušil už od začiatku. Tipoval by som to na plodomorku hruškovú (viď fotky). Samozrejme, súbežne mohlo byť aj postihnutie hrdzou, ale tá nezničí takýmto spôsobom celú úrodu. Hrdza je vo väčšine prípadov skôr len estetický problém, iba pri masívnom postihnutí takmer všetkých listov a drastickom obmedzení fotosyntézy má pre strom fatálne následky. IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 184.133 (?), 12.1.2018 7:46

Ještě přidám k té rzi. Napadá hrušně jen v tom jarním období. Tedy cca 2-3 týdny. Pokud je strom v růstu, řezaný, hnojený, uroste tomu a nad "zónou" s oranžovými skvrnami porostou zdravé listy. Bohužel u některých odrůd nenapadá jen listy, ale i mladé výhony, poškozuje plody. A vlastně jsou dvě možnosti. Pokud majitel neošetřuje hrušně v době okolo květu proti strupovitosti je intenzita napadení dána ročníkem - aktuálním počasím, pokud ošetřuje, je u některých přípravků likvidace napadení rzí hrušňovou jako bonus navíc. Nenašel jsem pohled na hrušeň z větší vzdálenosti, ale i na téhle je vidět první zdravý list nad postiženými. Asi největší postižení co jsem měl. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika