Jakou odrůdu hrušně zvolit?



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.228 (?)
6.10.2016 21:11
Juhozápadné Slovensko, okr. Nové Zámky, teplá oblasť. Myslím si že Kumoi zvládne aj podstatne horšie podmienky. IH
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 13.19 (?), 6.10.2016 21:07

Mohu se zeptat v jaké lokalitě Kumoi pěstujete?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.228 (?), 6.10.2016 21:11
Juhozápadné Slovensko, okr. Nové Zámky, teplá oblasť. Myslím si že Kumoi zvládne aj podstatne horšie podmienky. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 52.22 (?), 7.10.2016 0:39

Pane Hlavatý, nespokojený jsem s chutí této odrůdy. Letos jsem měl čtvrtou úrodu a chuť je stále nijaká, prázdná, aroma žádné. Mrzí mě to, protože Kumoi má ze všech mnou pěstovaných odrůd výrazně největší plody a netrpí žádnými chorobami (hrušně pěstuji bez chemické ochrany). Hosui má plody poloviční, ale chuť výbornou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 13.19 (?), 6.10.2016 21:05

Já mám problém s tím, že v okolí hrušně nejsou. Lidi tu jsou líní a všechny sady jsou přestárlé a když někdo obnoví nebo založí sad, tak všechno napere švestkama na slivovici. Jeden sad už mám, je poblíž, ale nevím zda jsou vhodnými opylovači i pro tyto asijské druhy. Popravdě, u některých si ani nejsem jistý, o jakou odrůdu se jedná. Údajně jim jako opylovač sedí asijské druhy. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 6.10.2016 22:44

Opylovače bych neřešil. Před mnoha lety jsem vysadil jeden stromek Kumoi (jiný širokodaleko nebyl) a plodil normálně. Problém je spíš s probírkou než s plodností, a to u všech odrůd asijských hrušní.Nicméně musím říci, že víc než pár plodů na ochutnání - větvička na jiné hrušni - bych nechtěl.  Klasické hrušky mi chutnají mnohem víc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 52.22 (?), 7.10.2016 0:28

Přiznám se, že jsem opylovací poměry nijak detailně nestudoval. Podle dostupné literatury se evropské i asijské hrušně navzájem opylují.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.54 (?), 7.10.2016 10:12

Ako sú na tom ázijské hrušky s odolnosťou na hrdzu hruškovú?     Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.234 (?), 7.10.2016 19:19
Pán Jano, neviem ako sú na tom ázijky všeobecne, ale u mňa hrdzou netrpia. Pravdou ale je, že v mojej záhrade som ešte hrdzu nikdy nevidel na žiadnej hruške (v iných záhradách áno). Tým pádom moja informácia o ázijkách nemá veľkú výpovednú hodnotu. IH. P.S.: Na fotke vidno že listy Kumoi sú úplne zdravé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 46.249 (?), 7.10.2016 19:30

Evropské hrušně jsou rzí na mé zahradě napadeny minimálně, azijské jsou zatím zcela bez příznaků. Netvrdím, že jsou proti rzi výrazně odolnější, neboť moje zahrada jejich odolnost příliš neprověří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 7.10.2016 19:36

Azijsklé hrušně (u nás) odolné nejsou, ale trpí méně. Letos vůbec, rzi je míň než v jiných letech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika