Hruškovy semenač



host - 105.191 (?)
1.4.2018 20:25

Zajdite do lesa vykopte si najeku peknu divu hrusku planku.Ked uz pokladate pestovanie semanacov za problem.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.238 (?), 28.3.2018 23:11

Mně záhon nepřijde praktický. Na jaře v záhoně klíčí kdejaká plevel a já hrozně nerad pleju.  Starat se jen o květináč nebo truhlík ve skleníku je snazší.  Nahusto rostoucí semenáčky z truhlíku vysazuji na záhon později a současně jim zaštípnu neúměrně dlouhý kořínek. Díky skleníku mají semenáčky značný náskok v růstu a s klíčícím plevelem si je nespletu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 159.224 (?), 30.3.2018 15:24

No lenže pán Vysloužil, ak ich chce pestovať ešte tohoto roku, tak z piesku ich už vyberať nebude, musí si nájsť zhnité hrušky z kličiacimi semänami...

Ja skleník nemám. Hrušky, ba i jablone mám vo voľnej krajine pri prechádzke neďaleko, takže s toho problém vyberať na jar nemám. Tak záhon u mňa nie, lebo máme pol obrovskej záhrady vyhradenej pre zeleninu lebo mama je do zeleniny blázon, na kosenie trávy aj po pod stromy pre sliepky tiež, a nechce mi na podobné veci nechávať priestor, cez zimu sa nám po dvore pasú kury, ktoré by to asi vyhrebali. Predstavte si že keď strom zasadím tak jej ešte aj trávu s koreňami ako puzzle vyberám a vraciam ku stromu po výsadbe, lebo ona chce mať všade trávu na kosenie. Druhú záhradu mám 15 km vzdialenú, dosť mi je tam zo stromamy čo robiť nie ešte zo záhonmi ktoré treba pravideľne pri suchu zalievať. Toto píšem len pre odôvodnenie a pochopenie mojích metód. Vy čo sa pýtate 27. 3. 2018, tak keď ktorú koľvek metódu s tuna uvedených využijete, hrušky semenáče by ste mali úspešne vypestovať.                                                                S pozdravom Martin z Liptova.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 251.150 (?), 1.4.2018 20:19

Vďaka za rady

Mám ale ešte jednu otázku:

Nebolo by možné zakoreniť konár na strome?

Aby som sa vyhol zbytočnému trápeniu s tymi semienkami.

Predstavujem si to asi tak, žeby som na jednoročný konárik dal sáčok s náplňou vlhkej hliny.

Mohlo by to tak fungovať?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.191 (?), 1.4.2018 20:25

Zajdite do lesa vykopte si najeku peknu divu hrusku planku.Ked uz pokladate pestovanie semanacov za problem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 94.47 (?), 2.4.2018 19:48

Neviem ako na nížinách, no vo vyžších polohách narozdiel od jabloní býva problém nájsť semenáče hruškových plánok, jednu sa mi podarilo akurátnu nájsť vykopať a ešte aj tak som jej asi príliš hlboké korene pokazil načo vyschla (plánky majú hlboké korene). Skúsiť to môžete, no ak chcete väčšie množstvo tak by som na rozdiel od jabloní nebol optimista, možno sa mýlim, no vraj ste z vyžšej oblasti, a také skúsenosti mám ja tu na Liptove, no uznávam však skúsiť by ste to asi mali, možno budete mať šťastie. Ja to kompenzujem takto: v Skalniaku dostať veľmi lacné hruškové stromky 3,50 Eura ks, Faworytky (polsky náz. pre Clappovú) a Konfernciu, podnož Kaukazska, s ktorej mám pocit že je ešte viac bujne rastnúce než plánka. Na tie Faworytky štepím tento rok, vlani som radšej štepil pod miesto štepeniaia, no kým však vytvarujem kmeň to potrvá a tak budem štepiť teraz radšej vo výške 1 m. na Faworytku, ktorá tiež bujne rastie. Niekomu sa to môže vzdať ako mrhanie no robím to pre záchranu starých odrôd a mňa to baví skratka veľmi. Kým mi semenáče z kelímkov na štepenie dorastú tak ešte aspoň rok počkám. 

Z pozdravom Martin z Liptova

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika