Hruška Alessa zimná



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.36 (?)
14.11.2017 18:38
Pán Milan Fiala: S tým pôvodom Alessy ktorý uvádzate by som si nebol až taký istý. Ten nemecký článok z ktorého pravdepodobne vychádzate vyzerá totiž v preklade takto: (foto). IH

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 152.252 (?), 13.11.2017 21:06, zobrazeno: 4839x

Hruška Alessa je to atraktívna zimná odroda dobrými chuťovými vlasnosťami.Je to križenec williamsky x alexander lucas x konferencia.Pochádza z bavorskeho šlachtitelskeho programu, je vysoko aromatická, štavnatá, sladká vydrží v sklade pri teplote -1C do februára druhý mesiac v roku.

Alessa
Alessa


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 13.11.2017 21:50

Barva Red Williams, tvar Alexander Lucas, chuť Konference?smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.36 (?), 14.11.2017 18:38
Pán Milan Fiala: S tým pôvodom Alessy ktorý uvádzate by som si nebol až taký istý. Ten nemecký článok z ktorého pravdepodobne vychádzate vyzerá totiž v preklade takto: (foto). IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
morvai - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 166.4 (?), 17.2.2020 20:31
A pridávam sem aj fotku tejto nemeckej zimnej hrušky, ktorú my tiež dnes poslal Milan Fiala.Tak nech ten stromček prináša také parádne plody, aké sú na fotkách v úvode tohto vlákna.😊😃


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 22.128 (?), 19.2.2020 20:55

Jen takova mala perlicka. Kdyz jsem si chtel z BayOZ objednat stromek Alessia a Moni do Cech, tak mne napsali, ze uz jsou vyprodane.

Kdyz si je objednaval znamy s nemecky znejicim jmenem na nemeckou adresu asi o dva tydny pozdeji, tak nebyl problem.

At si o tom mysli kazdy co chce. Ja jim za tuto diskriminaci preji, aby se tyto odrudy co nejrychleji rozsirily do kazde zahradky, at uz po nich z oficialni stranky uz nikdo nestekne

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 50.172 (?), 20.2.2020 9:54

Je jednoduší zasílat jen do jednoho státu. Pokud zašlete do jiného, stojí poštovné násobně více a když zákazník zásilku neodebera tak odesílatel zaplatí cestu tam i zpět. To může být i 5x více cena stromku.proč by si teda měli dělat problémy když stejně všechno prodají doma.

My do zahraničí také nezasíláme. E shop.

A to ještě hrozí reklamace, nikdy nevíte jakou má představu o stromku zákazník.A přepravní firmy mají výškové limity, takže se zasílají spíše nižší stromky a bez korunek (ty se téměř vždy rozlomí a je tu znova REKLEMACE). Každopádně zákazníci e shopů reklamují velmi často.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 22.128 (?), 20.2.2020 13:19

1.6m vyska, kterou dopravni spolecnosti jako Geis a DPD u zahranicnich zasilek uvadi jako maximalni je vetsinou dostacujici. To nasobne vyssi postovne si plati zakaznik a uz dopredu s nim pocita. Jestli mivate casto reklamace, tak ten problem bude nekde jinde. Ja v tomto taky nejsem zadny novacek a reklamaci ze zahranici jsem jeste nemel. Pokud si svym vypestkem nejste jisti, neni nic jednoduzsiho nez stromek vyfotit a poslat na email, zabere to dve minuty a zakaznici maji osobity pristup radi.

A jestli je na vine postovne do zahranici, mohli pouze napsat "do zahranici neposilame" a je to vyresene. 

Jako dalsi priklad muzu uvest, kdyz jsem psal do Italie o jednu komercni odrudu merunky, kterou vesele inzerovali (shanel jsem ji pro znameho komercniho pestitele), mel jsem zajem o nekolik set kusu. Odpoved byla stroha "nemame ji namnozenou". Kdyz jsem jim napsal, ze to je v poradku a jestli bude k mani pristi rok, uz ani neopdepsali. Chtel jsem ji zkusit jeste na oko objednat pres znameho skokare z Anglie, nebo Belgie, ale nakonec jsem to odpiskal.

At si o tom mysli kazdy, co chce...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 49.56 (?), 11.11.2022 18:14

Hruška Alessia posledné hrušky dnes zjedené, je vynikajúca. 

Alessia
Alessia
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 1.5.2023 8:57

Hrušky začínají jít do květu.Jen pro zajímavost vybarvení květů odrůdy Alessia.Takové zbarvení mívají většinou jabloně s červenou dužninou.Doufám že to nebude tento případ.Kontrast oproti ostatním hruškám je zřetelný.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika