Hnědé plody hrušky



host - 134.242 (?)
11.11.2009 15:45

Já to mám i na hrušce Bohemica. Tůje jsou asi 100m daleko?Bohužel ty tuje nejsou moje.Dá se s tím něco dělat?Postřik?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Katka L. - (30) - 129.78 (?), 10.8.2009 19:26, zobrazeno: 7567x

Na hrušni Dita, je stará 6 let, je část plodů normálně úplně zelených a část je s hnědo-šedou tvrdou slupkou (viz foto). Je to buď na části nebo na celém plodu. Ze začátku plodnosti hruška měla jen zelené plody, od minulého roku jsou ale z většiny takovéto hnědé. Z minulé sklizně vím, že ta hnědá slupka je hodně tvrdší a hořčí než ta zelená.

Jde o nějakou chorobu, nebo co to je? Dá se tomu nějak předejít, jak? Díky předem za rady.

Dita-hnědé plody
Dita-hnědé plody
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 134.242 (?), 11.11.2009 15:45

Já to mám i na hrušce Bohemica. Tůje jsou asi 100m daleko?Bohužel ty tuje nejsou moje.Dá se s tím něco dělat?Postřik?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 49.39 (?), 11.11.2009 18:36

Myslím, že tato rzivost povrchu hrušek nemá s tůjemi nic společného.

 Ani rez hrušňová nemá s pravými tůjemi (tedy se zeravy - rod Thuja) nic společného.

Pravdou je, že nějakých 90% lidí zrovna tak říká "tůje" všemožným koniferám, tedy i cypřiškům a jalovcům. A opět: jen několik málo druhů jalovců je zimním hostitelem rzi hrušňové.

(Vím, že jsem neporadil, ale snažím se částečně vyvést čtenáře z omylu).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.18 (?), 11.11.2009 22:36

Dobrý den, protože mne vaše otázka zaujala, hledala jsem na netu. Jako pravděpodobné onemocnění mi připadá "šedá skvrnitost hrušní" (agroportál o fungicidech), píší, že nejdříve vznikají hnědé skvrnky vel.1-2mm, které později šednou. Postihuje listy i plody. Plodnice houby se tvoří v opadaných listech během zimy. Ochrana fungicidy jako u strupovitosti.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika