General LeClerk - praskliny na vetvich pod vyhony



Dave3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (102) - 220.132 (?)
29.3.2016 21:18

Rzivost se hlavně projeví na listech, dělají se na nich žluto-oranžové skvrny. Tyto listy je dobré likvidovat, pokud jsou napadené, protože se na nich vytvoří semeniště té houby. Přes zimu však prý tato houba přežije jenom na nějakém neopadavém keři (a taky asi v tom listí hrušně), teď mi vypadlo to jméno keře, ale u nás v okolí jsou napadeny úplně všechny. Snad Jalovec? Takže nejlepší způsob ochrany je likvidace těchto keřů.

Takovéto dírky a propadlá kůra, jako má ta vaše hrušeň, však nevypadá stejně jako ten problém u mě. To spíš tipuju na rakovinu. Ale nenechte se strašit, popravdě vůbec nevím, co to je. Snad se najde někdo, kdo to ví.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 146.186 (?), 29.3.2016 20:35

Mám v sadě asi 13 stromů hrušní různého stáří, ale tento jev pozoruji jen u Generála. Pokud by to bylo rzivostí, co s tím?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Dave3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (102) - 220.132 (?), 29.3.2016 21:18

Rzivost se hlavně projeví na listech, dělají se na nich žluto-oranžové skvrny. Tyto listy je dobré likvidovat, pokud jsou napadené, protože se na nich vytvoří semeniště té houby. Přes zimu však prý tato houba přežije jenom na nějakém neopadavém keři (a taky asi v tom listí hrušně), teď mi vypadlo to jméno keře, ale u nás v okolí jsou napadeny úplně všechny. Snad Jalovec? Takže nejlepší způsob ochrany je likvidace těchto keřů.

Takovéto dírky a propadlá kůra, jako má ta vaše hrušeň, však nevypadá stejně jako ten problém u mě. To spíš tipuju na rakovinu. Ale nenechte se strašit, popravdě vůbec nevím, co to je. Snad se najde někdo, kdo to ví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 146.186 (?), 21.6.2016 21:51

Přikládám aktuální fotku a porovnání s dubnem aneb reakce zababčeného stromku na radikální řez.

Duben 2016
Duben 2016
Červen 2016
Červen 2016
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika