Fantastická Konference



host - 143.34 (?)
11.11.2011 14:11

Výborná hruška, kterou mám již pár let a plodí jako ďas. Jen ji musím pořád stříhat. Dělám z ní občas křížaly a letos podruhé z ní budu i pálit. V r. 2009 po bohaté úrodě byla pálenka výborná. D

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.216 (?), 7.11.2011 11:14, zobrazeno: 23686x

Určitě zatím nejlepší hrušky, které jsem letos jedl. Dokonalé, sladké máslo bez jakéhokoliv rušivého faktoru. Tento rok zatím první místo. Dobrý rok pro Konferenci.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 7.11.2011 11:17

Škoda jen, že nejsou větší.  Navíc chutnají dobře v jakékoli poloze. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 8.11.2011 19:24

A je z nich výborná hruška. Taky je suším na křížaly - nemá chybu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 143.34 (?), 11.11.2011 14:11

Výborná hruška, kterou mám již pár let a plodí jako ďas. Jen ji musím pořád stříhat. Dělám z ní občas křížaly a letos podruhé z ní budu i pálit. V r. 2009 po bohaté úrodě byla pálenka výborná. D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 31.10.2012 19:37

A opět je tady ten neunávný člověk z Pardubic z nějakým dalším ospěvováním, nad kterým budeme zase jen kroutit hlavou. Je to tak, vážení přátelé, protože a jelikož si to prostě nemůžu odpustit. Takže hola, hola, hola, Konference volá. Ano, Konference po tom přímo volá. Ne nadarmo se stala nejprodávanější odrůdou podzimu ve všech řetězcích i jinde na trhu. A je tomu už několik let. Tady na fóru se o ní už skoro nepíše, přitom k nejvyšší chuťové dokonalosti nemá příliš daleko. Dá se dobře schlazovat, takže si na ní můžeme pochutnávat velmi dlouho. Pro někoho se může zdát až příliš obyčejná, ale po konzumaci horších hrušek, jako byla třeba ta Morava (snad to Morava byla), musíte znovu tuto dokonalost chuti ocenit a vrátit tuto odrůdu přesně tam, kam patří, a to na vrchol delikatesních hrušňových odrůd.

Konference
Konference
Konference
Konference
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 78.10 (?), 31.10.2012 20:18

Já mám sice jinačí favority z nichž na úplný vrchol řadím špinku, ale musím uznat že konference špatná není. Kvalitní hruška to samosebou, přesto taková lahvice v ideální zralosti, je přece jen jinde. Možná mi na Konferenci vadí až taková jak řekl Petr, obyčejnost. Je v každé zahradě, nezaujme vzhledem, chuť je sladká, ale není tam nijaké mimořádné aroma. Navíc je tam pro mě rušivý element v podobě jakoby ostré slupky. Jak píšu, kvalitní, chutná hruška...

           I.F.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 31.10.2012 21:49

Jasně, že kořenitost nemá, ale musím přesto ocenit i tuto nekořenitou odrůdu. Pro mě je to lahůdka a slupku někdy odstraňuji, abych si právě mohl dokonale vychutnat lahodnost dužniny. Právě, že sladkost není vůbec rušivá, v tom vidím tu dokonalost. U Dicoloru později rušivá je, až nepříjemně, tedy podle mě. U křížence může dojít k ledasčemu, originál je prostě originál. Ale někdy se povede i kříženec. Boscovu lahvici jsem tady nikde neviděl, je to škoda. Je to hruška mého dětství, měli jsme ji u starého (předchozího) domu. Dal bych si ji hned. A Charneuskou taky. Kde je konec trhovci, který jí říkal "Šaréska". Možná, že jsem se spletl, ale Konference mně chutnala vždy ještě o něco víc. Chtělo by to ty šarésky zase někde sehnat pro posouzení. Vysadil jsem si ji, ale bohužel se neujala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 64.58 (?), 31.10.2012 20:34

Pokud to mělo znamenat, že je Petrův příspěvek velmi nevhodný, tak já si to nemyslím. Mě to zajímá. Možná mám tedy minoritní vkus nebo nesprávně chápu. Proto mě omluvte.  A propos " z nějakým" se tuším píše se "s" a "schladit" se "z".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.2 (?), 31.10.2012 20:58

Dva příspěvky z opačného konce spektra. V Pardubicích výtečná až delikatesní, u.78.10 fádní jen sladká. Stejně jako jeden kovaný straník kdysi dávno říkával "víš, já si poslechnu vošinkston a moskvu a vemu si z toho půlku", i já mám za to, že pravda bude někde uprostřed, respektive o hodně blíž hodnocení pana Petra. Mívali jsme Konferenci roky a v naší poměrně drsné poloze rodila spolehlivě, hrušky bezpečně dozrávaly a v plné zralosti byly velmi dobré až výtečné s jemnou lososově zbarvenou dužninou. Zavařené v této zralosti se zrnkem badyánu a skořice pak excelentní kompot. Škoda, že na nové zahradě jsem na ni jednak pozapomněl, druhak mi ji několikrát zlikvidovali jednou zající, jindy hryzci. Další výhoda byla, že tvořila nevelké stromy, mladý zákrsek se dal očesat ze země a větve se pod ůrodou ohýbaly. Tolik moje zkušenost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 78.10 (?), 1.11.2012 10:03

Nevzpomínám si že bych řekl že Konference je špatná hruška. Dokonce jsem napsal kvalitní, chutná hruška a to už něco znamená. V letočním teplém roce jsem měl možnost porovnat Boscovu a Konferenci současně a lahvice měla pro mě ono něco navíc. Konferenci samozřejmě řadím do nejvyšší ligy, což znamená že opravdu může být pro někoho nejchutnější hruškou. Mí favorité jsou přesto jiní Gute Luise di Avranche, Salisburyho, či třeba méně známa Colomaova, když hodnotím odrůdy, které uzrávají v podobnou dobu. Ale když mohu, vždy si rád dám Špinku, pro její typickou chuť. Jinak Charneuská ta je tady na Opavsku stále poměrně běžně k vidění, taky je výborná...

           Ing. Fidla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika