Cold Snap



milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.5 (?) 
15.2.2017 18:57, zobrazeno: 1508x

Cold Snap novo vyšlachtená hruška v Canade, ktorú teraz predstavili.Šlachtili ju 45 rokov zamerali sa na odolnosť proti chorobam jedna z ních je aj spála jadrovyn, a na odolnosť voči silným Canadskym mrazom.Dalšiu vlasnosť má že vydrží byť velmi dlho skladovaná chutové vlasnosti sú tiež dobré.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.220 (?), 15.2.2017 22:06
Cold Snap - len na upresnenie: Je to staršia odroda (z r.1972), ja ju mám vo svojej databáze ešte pod iným menom (foto 2). Vznikla krížením Williamsovej a nejakých US-klonov (foto 1). Výzorom naozaj Williamsku ako rodiča nezaprie. Genéza pôvodu sa začala ešte v 70-tych rokoch min.storočia (foto 3). K tej skladovateľnosti - je dlhá, ale len v sklade s upravenou atmosférou (foto 4), inak dozrieva už v septembri. Takže pravdou je, že to nie je novovyšľachtená, ale len novopremenovaná odroda hrušky, vhodná na skladovanie v ULO-skladoch, a teda so supermarketovým potenciálom. To po čom tu mnohí túžime - mať v záhrade kvalitnú neskorú zimnú hrušku, ktorá by v bežnej pivnici ohúrila kvalitou aj v marci či apríli - nám Cold Snap nesplní. Ale ochutnal by som ju rád. IH (Posledné foto je spred pár rokov, vtedy dostala odroda svoje v poradí druhé meno, no a teraz má tretie...).




Najprv bola HW614...potom Harovin Sundown...a teraz je Cold Snap. Úsmevné nuansy marketingu.
Najprv bola HW614...potom Harovin Sundown...a teraz je Cold Snap. Úsmevné nuansy marketingu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika