Cold Snap



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.220 (?)
15.2.2017 22:06
Cold Snap - len na upresnenie: Je to staršia odroda (z r.1972), ja ju mám vo svojej databáze ešte pod iným menom (foto 2). Vznikla krížením Williamsovej a nejakých US-klonov (foto 1). Výzorom naozaj Williamsku ako rodiča nezaprie. Genéza pôvodu sa začala ešte v 70-tych rokoch min.storočia (foto 3). K tej skladovateľnosti - je dlhá, ale len v sklade s upravenou atmosférou (foto 4), inak dozrieva už v septembri. Takže pravdou je, že to nie je novovyšľachtená, ale len novopremenovaná odroda hrušky, vhodná na skladovanie v ULO-skladoch, a teda so supermarketovým potenciálom. To po čom tu mnohí túžime - mať v záhrade kvalitnú neskorú zimnú hrušku, ktorá by v bežnej pivnici ohúrila kvalitou aj v marci či apríli - nám Cold Snap nesplní. Ale ochutnal by som ju rád. IH (Posledné foto je spred pár rokov, vtedy dostala odroda svoje v poradí druhé meno, no a teraz má tretie...).




Najprv bola HW614...potom Harovin Sundown...a teraz je Cold Snap. Úsmevné nuansy marketingu.
Najprv bola HW614...potom Harovin Sundown...a teraz je Cold Snap. Úsmevné nuansy marketingu.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.5 (?), 15.2.2017 18:57, zobrazeno: 1512x

Cold Snap novo vyšlachtená hruška v Canade, ktorú teraz predstavili.Šlachtili ju 45 rokov zamerali sa na odolnosť proti chorobam jedna z ních je aj spála jadrovyn, a na odolnosť voči silným Canadskym mrazom.Dalšiu vlasnosť má že vydrží byť velmi dlho skladovaná chutové vlasnosti sú tiež dobré.


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.220 (?), 15.2.2017 22:06
Cold Snap - len na upresnenie: Je to staršia odroda (z r.1972), ja ju mám vo svojej databáze ešte pod iným menom (foto 2). Vznikla krížením Williamsovej a nejakých US-klonov (foto 1). Výzorom naozaj Williamsku ako rodiča nezaprie. Genéza pôvodu sa začala ešte v 70-tych rokoch min.storočia (foto 3). K tej skladovateľnosti - je dlhá, ale len v sklade s upravenou atmosférou (foto 4), inak dozrieva už v septembri. Takže pravdou je, že to nie je novovyšľachtená, ale len novopremenovaná odroda hrušky, vhodná na skladovanie v ULO-skladoch, a teda so supermarketovým potenciálom. To po čom tu mnohí túžime - mať v záhrade kvalitnú neskorú zimnú hrušku, ktorá by v bežnej pivnici ohúrila kvalitou aj v marci či apríli - nám Cold Snap nesplní. Ale ochutnal by som ju rád. IH (Posledné foto je spred pár rokov, vtedy dostala odroda svoje v poradí druhé meno, no a teraz má tretie...).




Najprv bola HW614...potom Harovin Sundown...a teraz je Cold Snap. Úsmevné nuansy marketingu.
Najprv bola HW614...potom Harovin Sundown...a teraz je Cold Snap. Úsmevné nuansy marketingu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika