Červnová



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?)
17.7.2012 7:59

Chuť hrušek a ovoce obecně je jednak individuální, to má JG pravdu. Navíc je velmi podmíněná dobou zrání, jak expresivně uvádí VK Je víc než pravděpodobné, že ovocné odrůdy jako ČVervencová, Stark Earliest, Rychlice německá, Redwin, či Herman, kdyby zrály v době těch nejlepších, by nkoho nenapadlo pěstovat. Ovšem to, co je první, chutná vždy lépe, bez ohledu na skutečnou kvalitu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 7.7.2012 8:01, zobrazeno: 25002x

Nejranější hrušeň dozrávající na přelomu června a července ustála letošní květnové mrazy.

červnová
červnová

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 7.7.2012 12:54

Rané odrůdy mají velký význam. No řekněte, kdo by jste si teď nedal nějakou tu hrušku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
sadař vlada - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 56.254 (?), 9.7.2012 19:54

Zdravím Vas.

Proč neřeknete, že letní odruda hrušně Červencová je stejná potvora jako odruda jalblek Prusvitné letní. Měl jsem tuto letní odrudu hrušně Červencová na terminálu hrušně Lucasovy m. Musím přiznat, že tato odruda těží z toho, že je velmi ranná a plodná. Radana ji rychle ve zrání stíhala a nedá se vúbec s Červencovou srovnávat. Chování hrušňové odrudy a chuťové vlastnosti odrudy Červencová se silně podobá letní odrudy jabloní Letní průsvitné. Rychle zrají a jakmile spadnou a mají krásnou barvu jsou nechutně moučnaté Já jsem stejný kritik k odrudám jak muzejního stáří tak i staronových a nových. Prosím Vás i k uctě p. Vysloužilovy puste uzdu svým chuťovím buňkám a řekněte svúj názor s hrdými prsy. Vždyť to umíte dobře. Já si cenním hlavně upřímného názoru. Já osobně nedělám rozdíl mezi starými a novými odrůdami pokud mi chutnají!!!

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 137.170 (?), 9.7.2012 22:41

Dobrý den.
Vážený pane Kaněro, reaguji na Váš příspěvek, přestože je určen jinému, protože Váš názor na chutnost nepokládám za správný, ale za škodlivý. Jsem jednoznačně (z mnoha vlastních a opakovaných zkušeností) přesvědčen, že chuť je vlastnost naprosto individuální u každého jedince (člověk i zvíře). Také se během života mění a závisí na řadě věcí. Vzpomenu na studentská léta, kdy jsem musel říkat, že ta odrůda nebo skupina odrůd je chutná a jiná chutná není, naprosto proti mému vnímání. I jen poznámka, že to cítím jinak, byla minimálně narušování výuky. S úžasem jsem pak časem zjistil, že podobnou chuť jako já, má i celá řada dalších. Čili, chuť není ani názor autority, většiny, natož výraz šířky ramen nebo síly hlasu mluvčího. Průsvitné letní z ČM Vysočiny mi velmi chutná, nejlépe právě spadlé! Vědomě a se znalostí jména odrůdy cca 50 roků. Podobně například i plody některých myrobalánů. Omlouvám se za vybočení z tématu hrušně. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 17.7.2012 7:59

Chuť hrušek a ovoce obecně je jednak individuální, to má JG pravdu. Navíc je velmi podmíněná dobou zrání, jak expresivně uvádí VK Je víc než pravděpodobné, že ovocné odrůdy jako ČVervencová, Stark Earliest, Rychlice německá, Redwin, či Herman, kdyby zrály v době těch nejlepších, by nkoho nenapadlo pěstovat. Ovšem to, co je první, chutná vždy lépe, bez ohledu na skutečnou kvalitu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 25.2 (?), 20.7.2015 18:41

My jsme jim za mlada říkaly "prdlavky" nebyl u nich nikdy problém se jich přejíst - ale potom ty následky!!! Ano Červnová byla jedna z prvních, osobně si myslím, že je ideální na hruškovici, u Solanky a Klapovky je to škoda, na těch si pochutnají vnoučata s kamarády. Nehledě na to, že Červnovou nemůžete nabízet, kdežto Solanku a Klapovku bez problémů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 227.45 (?), 17.7.2012 6:22

No, jedla som aj chutnejšie hrušky, ale nie v júli.Je prvá a veľmi dobre padne.Odhliadnuc od toho, že vlani sused z nej zobral 120 kg veeeľmi šťavnatých hrušiek do suda.N.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 58.114 (?), 7.7.2012 23:46

Pro porovnání posílám mou Červencovou hrušku - foto je z loňského roku dne 11.7.2011 (roub byl ze Sempry Litoměřice nebo Holovous), lokalita Vyškov

Červencová hruška
Červencová hruška
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 8.7.2012 7:05

Červencová u nás zraje o 2-3 týdny později a má větší plody

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 8.7.2014 17:58

Myslel jsem, že letos hruška Červnová dozraje dík teplému letošnímu jaru skutečně v červnu. Poslední chladnější týdny ji ale pozdržely. Přesto o fous...



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika