Černí broučci v květu



Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?)
8.6.2009 22:05

Pane Františku! Chlubíte se opravdu perfektními makro-fotkami, které musím pochválit. Na žádné z nich ale není Blýskáček. U takhle pěkných fotek bych se nestyděl a uvedl ještě typ aparátu. Zdravím a fandím vám.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
FandR - (17) - 29.34 (?), 6.6.2009 2:11

Je to blýskáček řepkový. Škodí hlavně vyžíráním vnitřku nerozvinutých poupat. Na rozkvetlých květech tolik neškodí, spíše působí jako opylovač. Nejčastěji se vyskytuje na brukvovitých, ale už jsem jej párkrát v omezené mířě zahlédl i na jabloňovém i slunečnicovém květu.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 8.6.2009 22:05

Pane Františku! Chlubíte se opravdu perfektními makro-fotkami, které musím pochválit. Na žádné z nich ale není Blýskáček. U takhle pěkných fotek bych se nestyděl a uvedl ještě typ aparátu. Zdravím a fandím vám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 94.12 (?), 8.6.2009 22:38

Fotky jsou to krásné. Blýskáčky jsem nejčastěji viděl v pampeliškách (smetánce). Řepkovým polem se běžně nebrouzdám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 79.112 (?), 9.6.2009 14:14

Blýskáčci mně likvidovali květy višně Favorit až do doby než jsem začal dělat postřik těsně před kvetením a ku konci kvetení. Osvědčilo se mi Calypso. Nejdříve jsem si myslel, že tato višeň není samosprašná a není úroda, že nejsou ani včely. Na jiné odrůdy višní -Fanal, Morella- nenalétávali. Postřikem jsem se zbavil i listových škůdců, na této pro ně přitažlivé višni,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 79.90 (?), 13.6.2009 22:55

Silně pochybuji, že Vám květy višně likvidoval blýskáček. A postřik proti němu na konci kvetení nedává žádný smysl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 163.145 (?), 21.6.2023 11:39

Nech brouka žít...!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 81.144 (?), 21.6.2023 13:15
Po průzkumu terénu mi stejně nic jiného nezbyde, než je nechat žít. Hlavní baštu odkud nalétavájí mají za plotem na kvetoucích lesních ostružinách volně rostoucích a zaplevelujících... Doufám, že jim budou chutnat o něco více... Všechno to tam ošetřit, to bych potřeboval aspon 200 litrů postřiku a Calypso si na to nevyplítvám... Na jednom kvítku ostružiny je dobře i 5 brouků. Nechám to osudu... Do lapáku s medem z pampelišek se chytil jeden. :-D Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 158.149 (?), 26.6.2012 15:03

Blyskáčci ovocným květum škodí protože když je blýskáček na květu zbaví květ toho že ho nikdo potom nemuže obýlit a květ zhyne

mgr.Gareiontgová

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika