Příspěvky uživatele - FandR

Černí broučci v květu, 6.6.2009 Obsahuje fotku
Je to blýskáček řepkový. Škodí hlavně vyžíráním vnitřku nerozvinutých poupat. Na rozkvetlých květech tolik neškodí, spíše působí jako opylovač. Nejčastěji se vyskytuje na brukvovitých, ale už jsem jej párkrát v omezené mířě zahlédl i na jabloňovém i... celý příspěvek >
Postřik Omit - můžu stříkat teď?, 6.6.2009
A proč se ptáte, je třeba stříkat např. proti sviluškám? Ochranná lhůta je asi 3 - 4 týdny, záleží na plodině. Na třešně bych to rozhodně již nestříkal. doufám, že jste pochopil...
Banánovitost švestek, 6.6.2009
Dobrý večer nebo již dobré ráno? Zásadně nekácet. Postřik již nemá význam. Důsledně likvidovat infikované plody. Houbová choroba se může, ale i nemusí příští roky opakovat (dle klimatických podmínek). Příští jaro postříkat při začátku rašení... celý příspěvek >
Co se starými bramborami, 25.5.2009
Máte-li dosti prostoru v mrazáku, tak doporučuji nadělat do zásoby bramborového těsta a z nich knedlíky k zelí a uzenému nebo na šlišky s mákem. Dále se dají nadělat a předsmažit hranolky a zamrazit. Z nových brambor se to dělat nehodí.
V dubnu malé papriky, 26.4.2009
Doufám, že se již jedná o papriky rozesazené do nějakých kelímků?  Dle mého názoru je třeba vhodná zemina,  teplo, dostatek světla a nějaké vícesložkové kapalné hnojivo na plodovou zeleninu, používané dle návodu, do zálivky
Pýr v okrasném trávníku, 26.4.2009
Mušec je lipnicovitá (jednoděložná), jednoletá plevelná tráva množící se jen semeny. Oficiální název zní "ježatka kuří noha", jinak lidově též prosnice, plané proso nebo mušec. "Pýr plazivý" je vytrvalý lipnicovitý plevel, množící... celý příspěvek >
Výběr kvalitní travní směsi, 26.4.2009
Dělám v osivařině v jedné firmě na střední Moravě, ale jen polní plodiny, ne trávy. Nechci dělat někomu reklamu, defakto jsou to konkurenční firmy. Mám dobré zkušenosti s travními osivy z "Rožnovská travní semena" a myslím si, že nebudou... celý příspěvek >
Kvalita travního osiva, 25.4.2009
Myslím si,  že dobrá osiva trav dělají "Rožnovská travní semena" a snad i "Oseva agro Brno" a "Oseva Uni Choceň". Dle mého názoru je důležité, aby v travní směsi byly druhy trav českých či slovenských odrůd. Jakmile... celý příspěvek >
Co zasadit pod přístřešek z Laniplastu?, 24.4.2009
Ještě jsem zapoměl. Okna jsou exponována na jih a na západ. V létě slunce svítí skoro kolmo na střechu, takže je tam takový poloviční stín, co přefultruje krytina z UV ochranou, slunce přes tuto krytinu nepálí. Na zimní fotce je vidět, že je slunce... celý příspěvek >
Co zasadit pod přístřešek z Laniplastu?, 24.4.2009 Obsahuje fotku
V červenci, před necelými 4 roky, jsem postavil přístřešek s průsvitnou krytinou Laniplast. Muškáty, které tam do té doby kvetly, kvést přestaly. Další rok tam manželka zkoušela jiné květiny, ale bez valného úspěchu. Potřeboval bych prosím poradit,... celý příspěvek >
Pergoly, 23.4.2009 Obsahuje fotku
Přístřešek z krytiny LANIPLAST, je to průhledné, zárověň to ale tvoří stín, má to UV filtr, je to pružné - údajně odolné krupobití. Mám to 4 roky a přešly přes to už i kroupy, to byl rachot. Ale nevím, kdyby byly velikosti holubího vejce. To by asi... celý příspěvek >
Ak se zbavit pařezu, 16.4.2009
Mám takový dojem, že jsem někde, někdy v dávné minulosti četl, ale nikdy prakticky neprováděl, že by měla pomoci následující rada. Do pařezu navrtat, na každých 10 cm průměru jednu 10 - 12 mm díru o hloubce 10 - 15 cm, nasypat dusičnan amonný nebo... celý příspěvek >
Vrtule třešňová, 16.4.2009 Obsahuje fotku
Teť nestříkejte ani nerozvěšujte lepové desky na třešně. Teť se kochejte krásou rozkvetlých třešní.
Vrtule třešňová, 16.4.2009
Vrtule nalétává a klade vajíčka na žluté plody třešní, proto ty žluté desky. A desky rozvěšovat, když začnou žloutnout plody. Více na jihozápadní stranu, méně na severovýchodní stranu.
Černice, Kulatice, Aničky?, 16.4.2009
Ten nejstarší strom si takhle veliký pamatuji již 25 let, co jsem se do místa svého nynějšího bydliště přiženil. Máme ho za zahradou na loučce. Ty mladší stromy vyrosly z kořene nebo z pecek a jsou již na sousedově straně. Je to poznat i dle sečení... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika