Boscova lahvice



host - 7.138 (?)
12.2.2019 18:39

tak takovy krasny strom vam zavidim fakt nadhera vypada jako vanocni stromecek.krasne zformovany zdravy.mam taky jednu boskovou ale zatim ma jen dva metry.A tech krasnych hrusek mel v loni asi dvacet.Krasnejsi hrusky nez boscove nejsou.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6   
            
morvai - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 166.60 (?), 12.2.2019 13:13

Máte pravdu pán Hlavatý, Boscovka je medzi hruškami absolútna chuťová špička, z tých odrôd čo som dal fotky bola suverénne najchutnešia, niektoré plody boli také veľké že som mal čo robiť aby som ich naraz zjedol.Mne taktiež veľmi chutí Hardyho maslovka, aj ked má trocha hrubšiu šupku, mám tu doma jeden okolo 60-70 ročný strom ktorý tu sadil ešte môj dedko, ten strom som pred asi 10 rokmi musel zrezať na bočný konár, ale aj tak dáva kvalitné hrušky, ale Boscova je predsa len chutnejšia.Tento rok možno budem mať prvé plody na Komisovke a Packham Triumps, tak sa už na to teším.Na tých fotkách je tá stará Hardyho maslovka.

Hardyho
Hardyho
Hardyho
Hardyho
Hardyho
Hardyho
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 12.2.2019 13:58

No, asi je korektné ešte dodať, že tá Boscova fľaška je naozaj superchuťovka, ale nedá sa pestovať úplne všade. Nám na teplej Podunajskej nížine poskytne bez problémov svoju úžasnú chuť, v horších teplotných a pôdnych podmienkach už bude "trucovať". (Týmto len predbieham, čo by napísal dr.Vysloužil wink.).   IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.238 (?), 12.2.2019 14:04

Přesně tak. A platí to i pro Komisowku (děkanku) a Packheim triumf. Zatímco s Konferencemi můžeme konkurovat i těm od Dunaje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
morvai - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 166.60 (?), 12.2.2019 14:40

Asi tak 7-8metrov od tej Hardyho sme mali približne rovnako starú Konferenciu, každoročne nám dávala niekoľko debničiek hrušiek, kedže nemáme pivnicu pamätám sa že môj nebohý otec ich zvykol nosiť hore na povalu, dával ich tam na zem na kartonový papier a z tým ich aj na zimu prikríval a bez problémov sme ich jedli ešte aj vo februári, ak by bola pivnica určite by vydržali aj dlhšie.Bohužial otec potom tú Konferenciu dal von lebo ju dedko vysadil príliš blízko domu a konáre už veľmi išli hore na strechu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 7.138 (?), 12.2.2019 18:39

tak takovy krasny strom vam zavidim fakt nadhera vypada jako vanocni stromecek.krasne zformovany zdravy.mam taky jednu boskovou ale zatim ma jen dva metry.A tech krasnych hrusek mel v loni asi dvacet.Krasnejsi hrusky nez boscove nejsou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.138 (?), 12.2.2019 20:32
7.138: Aj keď som nadšeným fanúšikom Boscovej, držme sa pri zemi - objektívne treba priznať, že je veľa odrôd hrušiek ktoré sú na pohľad krajšie než táto stará klasika. Napríklad taká Dicolor (foto 1-3), alebo Erika (foto 4,5). A mnoho ďalších. Avšak čo sa týka chuti, tam už je tých odrôd ktoré by mohli s Boscovou súperiť len zopár. IH





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 40.230 (?), 13.2.2019 18:41

Já si na Boscově lahvici cením ještě jedné vlastnosti. Letos jsem obíral plody skoro 6 týdnů. Vždy jen tolik, kolik se v rodině snědlo. Zbytek skoro bez propadu držel na stromě. Poslední plody na stromě prošly i mrazem, ty byly asi nejlepší. Jiné roky jsem plody obral všechny a uskladnil do sklepa. Ve sklepě uzrály do 14 dní a pak jsem je mohl vyhodit, 8 umělohnotných beden prostě nesníte. Tom

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.245 (?), 13.2.2019 18:56
Tom: Asi máte záhradu v trochu vyššej nadm.výške. Ja musím Boscovu oberať už v prvej polovici septembra (v dávnejšej minulosti to bolo začiatkom októbra). Aj keby som ju nechal na strome a postupne priebežne oberal tých 6 týždňov, do mrazov by bolo ešte ďaleko. U nás však takéto prolongované oberanie možné nie je, všetko by totiž zničili sršne a osy. Faktom je, že Boscova nepadá - drží na strome ako pribitá, v r.2018 bolo u nás zopár poriadnych víchric, ale Boscovky nespadli (na rozdiel od napr. Dicolor či Lucasovej). IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.230 (?), 13.2.2019 19:19

Dobrý den pane Ivane! Zahradu mám v cca 350m v okolí Beskyd. Je to starší 25 letý čtvrtkmen. Taky mně překvapilo, že plody držely v chutném stavu na stromě tak dlouho. Jiné roky jsem sklízel vždy najednou. Letos (pardon, loni) byl atypický rok. Roky 2017 i 2018 byly u nás hodně teplé a suché. Jinak souhlasím, v 2018 byly pěkné větry a i u nás ovoce drželo na stromech (hrušky i jablka). Nepadalo tak, jak jiné roky.  Pro zajímavost, do lapačů s pivem se mi dařilo chytat sršně a vosy po desítkách už v červnu a pak jsem mněl na ovoci klid. Tom

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika