Příspěvky uživatele - 40.230

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Boscova lahvice, 13.2.2019
Dobrý den pane Ivane! Zahradu mám v cca 350m v okolí Beskyd. Je to starší 25 letý čtvrtkmen. Taky mně překvapilo, že plody držely v chutném stavu na stromě tak dlouho. Jiné roky jsem sklízel vždy najednou. Letos (pardon, loni) byl atypický rok. Roky... celý příspěvek >
Boscova lahvice, 13.2.2019
Já si na Boscově lahvici cením ještě jedné vlastnosti. Letos jsem obíral plody skoro 6 týdnů. Vždy jen tolik, kolik se v rodině snědlo. Zbytek skoro bez propadu držel na stromě. Poslední plody na stromě prošly i mrazem, ty byly asi nejlepší. Jiné... celý příspěvek >
3D pálení, 13.2.2019
Podle mně většinou není. Pokud je kvalitní 2D- pálí se do 50 %. V produktu z 2D je dostatek voňavé a chutné složky. Takto vyrobený alkohol je podle mně nejlepší.Pokud je výsledek 2 D nedobrý - něco mi vněm vadí, tak destilace 3D z něj udělá většinou... celý příspěvek >
3D pálení, 10.2.2019
3D nebo i 4 D už k pitelnému alkoholu většinou nevede. Ale k alkoholu pro výrobu likérů ano.
Broskvoň Harnas, 7.1.2019
Stromek pěstuji od roku 2013 na SM - pod Beskydy, 350 m nm.. Stromek je vitální, roste dobře. Plodil vždy, i v letech, kdy plody ředily jarní mrazíky. Plody jsou vždy hodně velké, průměr 10 - 12 cm. Chuť plodů je pro mně trochu zvláštní, lehce hořká.... celý příspěvek >
Bude vůbec úroda ovoce v příštím roce?, 5.12.2018
Mám obavy o úrodu v příštím roce. Všiml jsem si, že po letošní nadúrodě ovoce není na stromech žádný květní pupen. Pouze u stromů, které jsem protrhal možná nějaké ovoce bude. A to jsem uděšlal pouze na nízkých tvarech. Na vysší tvary nebyl... celý příspěvek >
Lískový ořech a hlodavci, 13.10.2018
Za odpověd. děkuji. I za tu vtipnou. Možná by se v kleci hryzci chovali poměrně dobře. Jen je chytit S pozdravem, Tom.
Lískový ořech a hlodavci, 11.10.2018
Žerou hlodavci (hryzci) kořeny lískových keřů? Je třeba je sadit do drátěných košů?  U nás je jich plno. Za odpověď děkuji. Tom.
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatka a obaleč na jádrovinách 2015, 4.6.2017
Nebylo by vhodné tuto diskusi ukončit a začít tu samou s letopočtem 2017? Přece jen název není aktuální. Můj počítač tuto velkou diskusi už otevírá velmi dlouho. Za změnu děkuji. wtom
Boscova - kráľovná hrušiek. Naozaj?, 19.12.2016
Dobrý den! Já mám z pěstování Boscové lahvice smíšené pocity.Mám cca 20 letý stromek,  volně pěstovaný jako polokmen Rodí každoročně, dozrává, chuť je vynikající. Co mi na ni vadí, je její velká citlivost na strupovitost. I když stříkám podle... celý příspěvek >
Gabrovská se Bulharům povedla, 22.11.2016
Já nemím určit, zda Stanley patří k náchylnějším na moniliósu. Mně se zdá, že všechny odrůdy jsou na tom stejně. Nějaké škody pozoruji až na dozrávajícím ovoci, ale mně moc netrápí. Přiznávám, že poslední roky bylo švestek všech druhů hodně, až moc.... celý příspěvek >
Gabrovská se Bulharům povedla, 21.11.2016
Ano, souhlasím. Ale zralá Stanley, čerdtvě utrhnutá ze stromu taky neurazí. Kompoty i povidla jsou výborné, o koláčích ani nemluvě. Asi nejsem takový fainšmekr, abych řešil, zda povidla, kompoty nebo slivovice z jedné odrůdy jsou lepší než z druhé.... celý příspěvek >
Gabrovská se Bulharům povedla, 20.11.2016
Několik Stanley, domácí, Wangenheim, Gabrovská, Topfirsit, Topend. V okolních zahradách mají sousedé stromů hodně. Podle mně, pokud se správně stříká proti pilatce a nepřijdou mrazy, bývá odrůda každoroční. S pozdravem, wtom.
Gabrovská se Bulharům povedla, 18.11.2016
Mně Gabrovská rodí každoročně. Plodů je hodně, že se ohýbají větve. Chutˇově ji řadím vysoko. Stříkám každoročně proti pilatce. Beskydy F-M 350 m. S pozdravem wtom.
Broskvová sezóna 2011, 1.11.2016
Harmas mám pouze dvě celé sezóny. V první msezóně otrhávám všechny květy. Ve druhé sezóně jsem na stromě nechal pouze 7 plodů. Všechny dozrály později, u mně cca 15 srpna. Na hodnocení této odrůdy je to brzo. Harco u mně zraje pravidelně a hodně. Na... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika