pěstování hlívy



host - 79.170 (?)
25.3.2011 20:14

Dobrý večer. Koupil jsem naočkované špalíky za cca 100 kaček, od kamaráda jsem dostal kus špalku z nějakého listnatýho stromu, ani nevím, co to je zač, do něho jsem vyvrtal pár děr a zatloukl jsem tam ty naočkovaný špalíky. Poté jsem ho dal podle návodu do igel. pytle a nechal prorůstat. Po pokrytí bělavým povrchem, jsem vzal větší květináč a špalek do něj asi z půlky zapustil a zasypal obyč. zeminou. Už několikrát jsme měli krásný trs a ještě úžasnější polívku, nebo maso na hlívě nemá chybu. PS: A to bydlím v paneláku, z balkónu jsem ji na zimu přestěhoval do sušárny a plodí stále.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
ra.cermak - (27) - 159.146 (?), 22.10.2009 18:05

A dnes další košík

hlíva
hlíva
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.203 (?), 8.12.2009 14:50

Úctyhodná úroda. Ve vašich příspěvcích píšete, že pěstujete hlívu na dřevě, Máte zkušenost s likvidací pařezů tímto způsobem? Chci naočkovat hlívu na živé pařezy po jabloních, můžete mi poradit jestli je to vhodné a vkteré ročním období je vhodnější? Někdo uvádí prosinec, někdo duben? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6503) - 128.44 (?), 8.12.2009 17:52

Nefunguje to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 93.80 (?), 16.12.2009 13:03

Máte pravdu, před příchodem zimy ještě habrové špalky zarodily. Z vrbových nevyrostlo nic, ale i tak jsem spokojený a budu se těšit na příští rok.  Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
All - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (125) - 70.229 (?), 2.11.2009 20:53

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli tu má někdo zkušenost s pěstování hlívy ze substrátu, který prodávají v zahradnictví (jsou to kostky o rozměrech 30x30cm a jsou baleny v černém igelitu). Dá se tak pěstovat hlíva i volně v bytě? Jak dlouho vydží tento substrát plodit?

Díky za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 19.133 (?), 18.11.2009 0:40

Ja se spise pripojim k Vasemu dotazu s dalsim.

Uvod:
Mame tuto kostku od cervna, koupili jsme ji v nejvetsi horka, mel jsem ji na balkone ve stinu a podleval ji vodou.

V otvorech vyrazilo neco jako pocatek plodnic, ale bylo to uplne oranzive a zak to jakoby zaschlo (nekde mam i foto). Pak jsem diky opravam na dome na kostku zapomnel, nezaleval jsem ji a nekdy na konci leta posunul ze stinu (zavazela ve dverich) kousek dal s tim, ze ji vyhodim, coz se nestalo a ja na ni zase zapomnel.

Nekdy v zari/rijnu vyhlidnu na balkon a na kostce pulkilovy NADHERNY trs hub :-). TEd ji sleduji, nechavam ji porad na balkone (zatim) a v nekolika dalsich vyrezech lezou plodnice? (neznam presnou terminologii) a dnes jsme zase mensi trs odrizli a snedli.

Kostka neni nicim prikryta, stoji v misce (3cm vyska) v niz je destova voda.

Dotaz:
Premitam nad tim a konecne se dostavam i k dotazu, kam s ni? Nevim, jestli ji muzu nechat jeste na balkone (severni strana do dvora) nebo ji dat do nevytapene, vetsinou nezamrzajici chodby k oknu (je to taky severni strana, navic do celkem uzkeho dvora, svetla opravdu neni moc) nebo do "dilny" v niz teplota kolisa od 
10 do 20 stupnu, podle toho, kdo si tam cas od casu zatopi.

Diky za rady

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 9.33 (?), 1.12.2009 1:54
Zdravím, hlíva úst. je chladnomilná houba, tzn.že ji teploty kol nuly nevadí.dokonce si myslím.že za nízkých teplot roste víc -každý víkend běhám po lese a stěžuji si sám sobě, že je moc teplo na toto roční období. Mimochodem - přemrzlou hlívu můžete na rozdíl od jiných hub konzumovat. Staral bych se o to aby kostka nevyschla-pravidelně rosit. Chce to procházku p lese a koukat po listnáčích /živých či mrtvých/ akdyž budete mít štěstí, strefíte na hlívu chutově o třídu lepší než ze slámy. Dále bych upozornil na penízovku sametonohou, která roste i za mrazu. Podívejte se na damyko.cz -to není reklama, sám tam nejsem ani reg.,jen si tam chodím pro rozumy-o hlívě je tam mnoho napsáno. Houbařům zdar - Lada
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 54.27 (?), 3.12.2009 15:13

Zkoušel jsem žampióny, hlívu a shitake, vyrostlo vždycky pár plodnic a potom to schcíplo, takže mnohem levněji mně to vyjde je kupovat. Připadá mi, že byly vždycky něčím kontaminovány a uhynuly. Jestli se má urodit skutečně takové množství, jako je v návodu, je asi nutné všechno kolem vyčistit, vystříkat, desinfikovat Savem a podobně. Já mám cca 100 let starý vesnický barák, kde asi se těch mikroorganismů nashromáždilo hodně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 79.170 (?), 25.3.2011 20:14

Dobrý večer. Koupil jsem naočkované špalíky za cca 100 kaček, od kamaráda jsem dostal kus špalku z nějakého listnatýho stromu, ani nevím, co to je zač, do něho jsem vyvrtal pár děr a zatloukl jsem tam ty naočkovaný špalíky. Poté jsem ho dal podle návodu do igel. pytle a nechal prorůstat. Po pokrytí bělavým povrchem, jsem vzal větší květináč a špalek do něj asi z půlky zapustil a zasypal obyč. zeminou. Už několikrát jsme měli krásný trs a ještě úžasnější polívku, nebo maso na hlívě nemá chybu. PS: A to bydlím v paneláku, z balkónu jsem ji na zimu přestěhoval do sušárny a plodí stále.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 81.144 (?), 18.1.2022 21:58
Sadba hlívy v těch špalíčkách z marketu nemá potřebnou sílu, trvá dlouho než protoste. Já letos opět po letech koupil kbelíček sadby z Kojátek. Jsem zvědavý jestli se zadaří v pilinách tak dobře jako před lety ve špalku zapuštěném v zemi (až na ty slimáky...). S pšeničkou slámou byl problém v tom, že nechtěla moc dobře nasáknout vodou. At se vám daří, hlíva je má srdcová záležitost. :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika