hlíva na pilinách z jehličnanů



Daneek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (91) - 79.130 (?) 
24.10.2008 16:56, zobrazeno: 10353x

Hlívu na špalíčcích jsem naočkovala podle návodu do dvou březových polínek v červenci, koncem září jsem jedno vsadili do zahrady (neplodí, málo proroslé?), druhé necháváme ještě prorůstat v igelitovém pytli v teple.

Polínka krásně obrostla bílou hmotou, přišla mi to škoda nevyužít, tak jsem ji seškrábla a zkusila s ní naočkovat piliny - kopené ve zverimexu pro křečky. Nevím, z jakého dřeva. Podle návody by pytel s pilinami měl prorůst za 3 týdny, už je to alespoň 6 a nic.

Teď přemýšlím čím to je - jestli tím, že piliny jsou smrkové (voní smůlou), nebo tím, že to bílé, takový molitan, co na polínku zvnějšku narostlo není vhodné k očkování (jem mykologický analfabet).

Díky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 187.182 (?), 25.8.2009 10:16

V podstatě jste si odpověděla sama. První příčinou neúspěchu jsou piliny z jehličnatého dřeva. Hlíva ústřičná roste výhradně na listnatých dřevech. S přeočkováním touto formou podhoubí na buk také nemám dobrou zkušenost. Je to tím, že hlíva je u komerčních sadeb vrostlá do nějakého substrátu (zrnka pšenice, dřevěné kolíčky...) a odtud regeneruje, nikoli z bílého vzdušného podhoubí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika