Symbivit



lubko57 - (4) - 7.132 (?)
16.11.2018 10:48

Zdravím, mykorízne huby umožňujú lepší a dlhodobý príjem vody, živín najmä P, K. Je mylné sa domnievať ako si niektorí myslia že zlepšuje chuť. Symbivit zlepšuje rast a je určený na podporu koreňového systému, NIE CHUTI. Tam kde som použil symbivit, majú rastliny a stromy vitálnejší rast, ako tam kde nebol použitý. Druhá vec je v akých pôdach ho aplikovať. Je rozdiel ho aplikovať na južnom slovensku, kde sú úrodné pôdy a tam kde pôdy obsahujú menej živín, sú menj úrodné napr. sú pôdy napr. piesčitovápenaté.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
   
Karel196 - (25) - 204.146 (?), 14.3.2016 6:54

Na všechny, kromě brukvovytých. Jinak sis sama odpověděla sama.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.213 (?), 2.5.2016 16:00
já dodám svůj postřeh, jak hlavně ušetřit na symbivitu. při výsadbě přímo do země namíchám symbivit se semínkem. Není potřeba mnoho, protože houby se namnoží v závislosti kořenové soustavy dané rostliny. druhý postřeh při přesazovaní: rozdrtím symbivit na prach a posypu kořínky rostlinek a zasadím buď do země nebo do půdy. Vyzkoušeno a funguje. PS není to z mojí hlavy. obkoukáno na youtube working with nature mnoho užitečných a praktických videii Tonda
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 94.40 (?), 1.4.2018 13:23

Má niekto skúsenosti so symbivitom pri ovocných stromoch? 

Dalšia otázka, je symbivit plne rozložitelný a ekologický?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 157.1 (?), 1.4.2018 14:49

Jak to myslíte. ekologický a rozložitelný? Jestliže se ptáte na Symbivit, jistě víte, že to jsou mykorhizní houby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 168.61 (?), 20.4.2018 13:32
Dobrý den podarilo se mi v jednom zahradnictvi koupit mykorhizni houby od raseliny. Ale mam dojem ze jsou prosle, nebo je to datum vyroby? Mnohokrat dekuji za odpoved.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
lubko57 - (4) - 7.132 (?), 16.11.2018 10:48

Zdravím, mykorízne huby umožňujú lepší a dlhodobý príjem vody, živín najmä P, K. Je mylné sa domnievať ako si niektorí myslia že zlepšuje chuť. Symbivit zlepšuje rast a je určený na podporu koreňového systému, NIE CHUTI. Tam kde som použil symbivit, majú rastliny a stromy vitálnejší rast, ako tam kde nebol použitý. Druhá vec je v akých pôdach ho aplikovať. Je rozdiel ho aplikovať na južnom slovensku, kde sú úrodné pôdy a tam kde pôdy obsahujú menej živín, sú menj úrodné napr. sú pôdy napr. piesčitovápenaté.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Phantasm - (12) - 147.130 (?), 21.12.2019 0:10
No tak pokud má rostlina zlepšený příjem živin, tak by se to na chuti mohlo projevit, ale třeba taky jen na velikosti plodů, dle odrůdy, i Symbivitu je více druhů a dle testů je účinnější při lepší vlhkosti, mě spíš zajímá, jestli se dokáže navázat třeba na rajče další rok, pokud bych nechal na záhoně ty letošní a nevymrzlo by mi to (můžu to zajistit) nebo to celé umře s rostlinou bez možnosti navázání na další atp. Roman z Vysočiny
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Štěpánka.3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 191.230 (?), 29.3.2020 22:38
Jednou jsem vyzkoušela Symbivit při sázení stromků a efekt nemohu posoudit. Zelená ryngle roste krásně bujně, ale dvě broskvoně rostou stejně jak další dvě bez Symbivitu. Zbytek jsem dala pod půlku okurků, tam nebyl efekt žádný. Ale určitě ta symbióza funguje, viz. foto. Tam, kde je ta bujná tráva, tam na podzim rostou žampiony. Ale to podhoubí se tam nevytvořilo jen tak, ještě nedávno tam byly staré velké jabloně.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika