Růstový stimulátor



host - 100.28 (?)
6.8.2011 11:06

Je to divný, buď jsem konzervativní a tyto přípravky odmítám a nebo s nimi pracuji. Převažující složkou bude voda a přesto bych to nepil.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 165.45 (?), 4.8.2011 14:26

Taky se mýlíte. To, že výrobce píše o hnojivu má jiné důvody. Svým složením jde o stimulátor. Obsahuje kyselinu askorbovou, kyselinu salicylovou, kyselinu jablečnou, kyselinu vinnou, kyselinu 2-aminobenzoovou, kyselinu jantarovou, glukózu a fruktózu, -jestli vám to něco říká. Aplikace těchto stimulátorů vede ke zvýšenému příjmu živin, které jsou také proto obsaženy. Pokud tomu stále ještě nerozumíte, můžete kontaktovat výrobce, který vám to blíže vysvětlí.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 4.8.2011 15:39

Budete se divit, tyto chemikálie mi něco říkají, s některými dokonce denně pracuji. To ale nic nemění na faktu, že naprosto převažujícími látkami v produktu jsou základní hnojivé prvky - N, P, K. Zvýšeného příjmu těchto živin dosáhnete především tím, že rostliny těmi živinami pohnojíte. To se obecně ví už pár století. Nakolik je tento příjem živin ovlivnitelný přídavkem hroznového a ovocného cukru, celaskonu, B vitaminu a organických kyselin (salicyl - děkuji nechci), to si netroufám tvrdit.
   A pokud ano, tak nechci komentovat, jak prospěšné je tlačit např. do zeleniny živiny (najmě dusík a fosfor) nad jejich fyziologickou mez. Děkuji nechci. Že by mi výrobce použití "stimulátorů" vřele doporučil a o neškodnosti ubezpečil, tomu upřímně věřím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 100.28 (?), 6.8.2011 11:06

Je to divný, buď jsem konzervativní a tyto přípravky odmítám a nebo s nimi pracuji. Převažující složkou bude voda a přesto bych to nepil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.45 (?), 26.3.2012 14:44

Nový název přípravku je Altron Silver Stymul

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 26.3.2012 15:30

Je to divný, buď jsem konzervativní a tyto přípravky odmítám a nebo s nimi pracuji

Špatně jste pochopil. S některými  chemikáliemi uvedenými v přípravku pracuji v zaměstnání, nikoli s předraženým hnojivem na zahradě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 202.78 (?), 26.3.2012 18:54

Když tak čtu složení tohohle "zázraku", tak mi vychází, že levnější je použít multivitamínový džus ;) Petr L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 73.71 (?), 28.3.2012 10:04

jako "růstové stimulátory" se obvykle označují látky ze skupiny auxinů, tedy růstových hormonů.

Základním zástupcem je indolyloctová kyselina (IAA), dnes se hojně používají její syntetické analogy (máselná, naftyloctovka), které jsou vesměs stabilnější.

Stejný efekt mají i selektivní herbicidy ze skupiny fenokyalkanových kyselin, které paradoxně byly první významnou aplikací po objevu těchto hormonů je 30. letech min. století. Jsou dodnes používány (trávníčkáři) a v nízkých koncentracích mohou být použity jako stimulátory. 

Problém je v tom, že žádná z karboxylových kyselin, které podle hosta 165.45 hnojivo obsahuje, do skupiny auxinů jaksi nepatří...

Je však nepopiratelné, že řada chemikálií má stimulační vliv na rostliny, vč. zmíněného multivitamínu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 8.4.2012 21:49

Souhlas s Tomastem. A tak znovu opakuji, že Altron je listové hnojivo a má také antistresující účinky. Ale klasický stimulátor růstu to není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.45 (?), 28.6.2012 9:15

Jasně že to neni klasický stimulátor s jednou nebo dvěma úč. látkami. Je to celý komplex stimulačních látek, které se navzájem podporují. Jde o unikátní přípravek, který nemá na trhu obdobu a je vyzkoušený i ve velkovýrobě, kde prokazatelně funguje. Jinak by ze něj jen tak zemědělci nevyhazovali peníze. Používá se ke stimulaci růstu a plodnosti rostlin, nikoliv jako hnojivo. Výživa se aplikuje běžným způsobem a tento přípravek jí nenahrazuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 28.6.2012 14:35

Minulý týden jsem se účastnil promoce na MZLU a tak jsem se shodou okolností čerstvých zemědělských inženýrů poptal na používání hnojiv a stimulátorů. Odpovědi byly překvapivé. Velkoprodukce -  na rozdíl od zahrádek -  probíhá až na výjimky na podhnojených půdách. Jinými slovy - všechny plodiny dostávají méně živin, než by si zasloužily.  Co to bude znamenat v budoucnosti, málokdo ví. Při optimálním  přísunu živin by prý bylo zemědělství ještě méně rentabilní. A pokud by měli zemědělci prostředků navíc, určitě by je investovali do chybějících základních hnojiv, nikoli do předražených nesmyslů od vychytralých obchodníčků.
  Jak jsem koupil...cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika