Popel na zahradu?



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
            
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 35.64 (?) 
31.3.2010 16:07

Popelem ze dřeva neuděláte půdu kyselejší. Naopak. Popel ze dřeva obsahuje okolo 35% vápníku. Popel ze dřeva rozhodně nepatří ke kyselinomilným rostlinám jako jsou např. rododendrony a azalky. Ale také borůvky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
Lenka 22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 119.93 (?), 31.3.2010 16:53

Děkuji za informaci. Můžu tu zeminu dát pro ibišky a hortenzie (bílé a modré)? Můžu dát teda pro rododnedrony a spol lesní hrabanku, ale spod listnáčů? Nebo to také nezkyslí půdu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 35.64 (?), 31.3.2010 17:57

Pro ibišky je vhodná mírně kyselá zem, pro hortenzie a zejména modré, také. Pokud jde o lesní hrabanku, teoreticky ano, ale lesní hrabanka se myslím nesmí vynášet z lesa. Téhož účinku dosáhnete použitím rašeliny. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lenka 22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 119.93 (?), 31.3.2010 18:17

Děkuji. Mám povinnost udržovat část lesa před domem a hrabanka je na místě, kde byl kdysi asfaltový chodník, takže ji budu odklízet v rámci úklidu lesoparku. Mám i dřevní štěpky, takže bych je také mohla někde šoupnout. Můžu je dát do kravského hnoje, nebo je raději namíchat pod rododendrony do země?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 35.64 (?), 31.3.2010 18:56

Dřevní štěpky a kravský hnůj bych viděla jako dobrý základ kvalitního kompostu. Co všechno lze kompostovat a jak se to dělá, se dočtete na samostatných tématech i na tomto webu. Kvalitní kompost pak můžete s úspěchem použít všude, kde budete potřebovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lenka 22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 119.93 (?), 31.3.2010 19:04

Děkuji. Založím jeden kompost do kompostéru a jeden na otevřené kompostiště.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
silvie - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (128) - 179.177 (?), 11.5.2010 20:43

Sýpala jsem vloni popel ze dřeva k růžím, neměla jsem je přikryté chvojím, tak jsem chránila přes zimu takto.Růžím to očividně prospělo, velký obrost a násada květů.Tak obrovské keře jsem ještě neměla.Letos popel přišel na jinou část zahrádky, kde chyběla zemina, teď už je promíchaný s novou zemi a zasetá tráva, uvidíme,jak se bude dařit trávě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 177.53 (?), 1.7.2010 0:46
Je tento popel ze dreva vhodny i k ovocnym stromum jako je jablon, svestka, merunka? 2. Kdyz to prepoctu na 10l kybl, kolik popela bych mel tak maximalne behem roku dat k jednomu stromu? Nerad bych to prehnal.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jarda Slatinany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 209.88 (?), 1.4.2011 22:07

Nevím, jak Vy, ale já topím celou zimu dřevem. Stopím asi 10 až 15 kubíků dřeva. Popel vybírám jednou za týden a je ho vždycky asi kýbl. Jdu ven a hned ho rozhazuju po zahradě do trávníku, i pod stromy. Plocha posypu je asi 8 arů. Nějaký popel sdělám na dezinfekci a zároveň i přihnojení leknínů, když je dělím a přesazuju. Přidávám k nim ještě pár hrstí rohoviny a jedou pak jak z praku. Když to dopadne na sníh, postupně se to rozpouští, což je dobře. Letošní průběh zimy byl ale poněkud nešťastný. Od půlky ledna bylo poměrně teplo a minimum srážek. Takové sucho v zimě nepamatuju. No nevadí. Popel sypu hlava nehlava. Je lehce rozpustný ve vodě, tak mu na zapracování do země stačí málo. Asi Vám moje odpověď nic neřekne, nicméně problémem, kam s ním a jaké množství - neřeším. Prostě ho rozházím a hotovo. Nevšiml jsem si, že by to něčemu vadilo. Jo akorát moje tchýně se divila, že má po kontrole naší zahrady nejak špinavé boty. Neřeším. Sucho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
kozelzahradnik - (1) - 18.94 (?), 1.7.2010 7:25

Já popel házím jen tak před zimou po zahradě a zarývám do záhonků, ale jen popel ze 100% čistého dřeva. Uhlí zásadně nesypu nikam. Mnoho síry by asi nepomohlo půdě, přesířenou jí nechci mít...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika