Močovina a kravský hnůj



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 157.239 (?) 
11.6.2016 16:34

Dobrý den. Jaká je Vaše želva-věk, velikost? Co je to za rasu, plémě? Jak je Vaše zahrada-prostor, který želva obchází veliká? Co tak zásadního brání v aplikaci dol.vápence ve vhodnějším termínu? Nelze pozemek dočasně přepažit a vyhnojit-vylepšit postupně naněkolikrát, ověřit si výsledek působení-různé postupy-třeba jen na ždibci plochy? S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 114.211 (?), 11.6.2016 16:57

Moc nerozumím tomu, jak souvisí stáří a druh želvy s hnojením zahrady. Zahrada je velká cca 50m2 (trávník má o něco menší plochu), želva má přístup k celému prostoru. 

Co tak zásadního brání v aplikaci dol.vápence ve vhodnějším termínu?

Vhodnějším termínem už by byl, jak jsem ze zdejší diskuze pochopila, jen podzim. Tedy na výběr jsme měli buď aplikovat jej v květnu a pokusit se zachránit alespoň něco nebo celý rok strávit s poškozeným trávníkem a příští rok začít nanovo. A když jsem to řešila, tak z vícero zdrojů mi bylo doporučeno aplikovat raději hned než čekat půl roku a nedělat nic.  

Nelze pozemek dočasně přepažit a vyhnojit-vylepšit postupně naněkolikrát, ověřit si výsledek působení-různé postupy-třeba jen na ždibci plochy?

Technicky by to proveditelné bylo. Nicméně to, že budou fungovat vícesložková chemická hnojiva vím, tím se tu hnojilo předtím. Ale ráda bych zkusila jinou cestu, na zbytek rostlinstva už dávno využíváme hlavně jednosložkových hnojiv a téměř nic není hnojeno žádnou speciální klasikou a pospívá často i lépe než bych čekala. Jediný problém tak zůstává s trávníkem. 

Nebo jste to myslel tak, že mám zkusit na kousku ten ledek a na jiném kousku močovinu a podívat se, jak to bude reagovat? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 11.6.2016 17:09

Takže zpátky k Adamovi+Evěwink-chcete dosáhnout určité tmavé zeleně-proč? Je ta Vaše vysněná zeleň v rovnováze s požadovanými výživnými potřebami oné želvy? Jak se asi cítí ona tráva? Prý jste vápnili před třemi lety-také v květnu? Je Váš extrémně vážný zájem dosáhnout ideálního stavu celoživotní, nebo jste k němu došla časem, prostým moudřením, či pod dojmem nepěkné životní zkušenosti... S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 114.211 (?), 11.6.2016 17:35

Chcete dosáhnout určité tmavé zeleně-proč?

Protože žlutý, řídký, špatně rostoucí trávník, který má problém i s relativně nízkou zátěží, se mi nelíbí a nepřipadá mi ani, že by to mělo být zdravé. 

Je ta Vaše vysněná zeleň v rovnováze s požadovanými výživnými potřebami oné želvy?

Ano, popisuju to sice jako "zázračnou tmavě zelenou", ale to je spíš ve srovnání s tou jinak žlutou. Klasický trávník ve svém více méně přirozeném vzhledu by údajně měl být bezproblémový. 

Prý jste vápnili před třemi lety-také v květnu?

Tehdy se myslím vápnilo někdy koncem března menší dávkou, na podzim (někdy v říjnu myslím) větší dávkou, ale to vápnil zahradník ze zahradnictví, které nám zařizovalo okrasnou část zahrady a my tu tehdy ještě nebydleli na stálo, proto to nemůžu říct přesně. 

Je Váš extrémně vážný zájem dosáhnout ideálního stavu celoživotní, nebo jste k němu došla časem, prostým moudřením, či pod dojmem nepěkné životní zkušenosti..

Ideálního stavu tu nemám šanci dosáhnout pakliže nechci strávit celé léto na kolenou a zároveň se chci vyhnout chemii :) ale zvlášť v kombinaci s počasím v posledních letech trávník chřadne čím dál víc a péče o něj je tím pádem čím dál náročnější.

Špatně roste, extrémně snadno se trhá, takže (a to je tam vysetá speciálně odolnější odrůda), není tak těžké jej poškodit za jakékoliv horšího počasí a nerada bych se vrátila do stavu, který tu byl úplně na začátku - tedy pár trsů nesouvislé strávy a všude kolem bahno, takže si ani není kam sednout. 

Ale trochu mi připadá, že si ze mě spíš děláte srandu, na což jsem sice od zahradkářů relativně zvyklá, ale připadá mi to zbytečné. Chápu, že vy co máte obrovské zahrady, tak nějaký trávník neřešíte, protože vám většinou jednak roste sám vzhledem k podmínkám a jednak se většinou soustředíte na jiné rostlinstvo.

Ale na naší malé plošce je holt trávník poměrně silnou dominantou a chtěla bych, aby vypadal přinejmenším zdravě, nepotřebuji aby vypadal jako z katalogu. A není tak úplně variantou nutit pejska močit postupně ve všech nedostatečně pohnojených místech trávníku. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 134.120 (?), 11.6.2016 16:43

Hnojiva Kristalon jsou kvalitni mineralni hnojiva (vyrabena synteticky).

Pro Vas jsou to chemicka svinstva (vubec nic o tom nevite), ale nejste schopna pestovat ani obycejny travnik a zirate s uzasem na misto, kde se vycural pes. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 114.211 (?), 11.6.2016 16:46

Samozřejmě o tom nic nevím a zkušenosti z praxe jsou akorát zmanipulované lži nebo moc nevím jak si to představujete. Kristalon je v porovnání s ostatními chemickými hnojivy jistě skvělý a má úžasné výsledky, ale to mají antibiotika taky a taky si je nedáváte k obědu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 11.6.2016 16:51

O páleném vápnu jsem slyšela, ale údajně má příliš krátkodobý účinek..

Ano, pálené vápno se totiž na vzduchu časem změní ve vápenec. Čímž jeho účinek výrazně poklesne.

Že se hnojí chemickým svinstvem (zvlášť Kristalonem), pozná často i člověk podle chuti u některých bylin.

To máte buď skvělé chuťové pohárky nebo používáte děsivé ředění. Já ho v chuti nepoznám ani když ochutnám správně naředěný roztok.

proč Vám je tak proti srsti, když někdo nechce využít chemických hnojiv

Není, naopak, chválím to a snažím se chovat podobně. Ale fanatické odmítání rozpustných bezzbytkových hnojiv a alternativa ve formě granulovaného hnoje - což je hnojivo, které by mělo být zapraveno do půdy - mi nepřijde optimální.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 114.211 (?), 11.6.2016 17:13

To máte buď skvělé chuťové pohárky nebo používáte děsivé ředění. Já ho v chuti nepoznám ani když ochutnám správně naředěný roztok.

To nevím :) ale z podobného důvodu od hnojení Kristalonem a spol. jedlých rostlin ustoupila spousta lidí. Mám s ním úspěch u pokojových rostlin, ale moc nevidím přínos v tom ho zbytečně aplikovat na něco, co jíme buď my nebo některé ze zvířat. 

Není, naopak, chválím to a snažím se chovat podobně. Ale fanatické odmítání rozpustných bezzbytkových hnojiv a alternativa ve formě granulovaného hnoje - což je hnojivo, které by mělo být zapraveno do půdy - mi nepřijde optimální.

To není ani tolik o fanatismu, jako spíš o strachu. Už mám za sebou asi příliš nehod a výletů k veterináři, tak to nechci riskovat. Většina kvalitních chovatelů v ČR se tomu také snaží vyhýbat a my jsme tu naší kdysi převzali z dost nevhodných podmínek, takže její náchylnost na jakýkoliv problém je několikanásobně vyšší. Proto taková reakce...

Jinak že by se mělo zapravovat do půdy vím, často jej přidáváme po aerifikaci před pískováním, případně při dosívání, když na povrchu je ještě vrstva, do které se to dá dobře zapravit. Vyloženě po povrchu, aby to leželo na trávě, rozhazujeme jen vyjímečně.

Zvolila jsem jej hlavně z toho důvodu, že se dá dobře skladovat na malém prostoru, a přišlo mi to jako vhodná alternativa ke kompostu. Ale samozřejmě se nebráním změně, tím spíš pokud bude efektivnější, jen bych ráda zůstala u co nejmenšího množství chemie :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 11.6.2016 18:43

z podobného důvodu od hnojení Kristalonem a spol. jedlých rostlin ustoupila spousta lidí.

Tomu si troufám nevěřit. Lidé tak činí z přesvědčení, nikoli kvůli změně chuti. Sám přihnojuji jahody, okurky, rajčata rozředěným slepičincem, což je - věřte mi - hrozný puch. Žádná z plodin ale nikdy nechutnala po kuřincích.
     Snaze vyhnout se umělým hnojivům, rozumím, snažím se o to taky. Jediné místo, kde jsem k těm umělým benevolentnější, je právě trávník (samozřejmě jen na dvorku, ne v zahradě). Pravda, neprohánějí se mi po něm želvy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 114.211 (?), 11.6.2016 18:05

Ještě mě, co se týče alternativ, napadlo, jestli by vermikompost mohl účelu posloužit stejně nebo případně i lépe než ten granulovaný kravský hnůj? Je práškový, tzn. velmi snadno propadne dolů a při dostatečné zálivce by se měl ke kořenům dostat poměrně rychle. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika