Kopřivová jicha



pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 99.250 (?)
13.7.2017 8:38

Já to nechávám kvasit v uzavřené plast.nádobě. Smrdí, jen když to otevřu! Kolik ředíte? Já asi 1:10.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
kladikus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 36.18 (?), 5.5.2017 22:17, zobrazeno: 10292x

Zdravím

Chci zajít pro kopřivy a udělat si jichu na zeleninu(rajčata, kedlubny, jahody, papriky, okurky, ředkvičky, hl.sáláty). Ale na zahradě mi roste i bršlice. Je to už docela vysoké. A tak se ptám, dá se udělat dobrá jícha také z bršlice? Samozřejmě mix s těmi kopřivami.

děkuji za názor či radu

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 7.5.2017 10:27

Jestli na hnojení, pak ano, měl jsem to tak loni. Letos mám už naloženou bršlici, kopřiv je zatím málo. Docela dlouho (měsíc) to kvasí. Funguje to podobně jako slepičince, pipek nemaje, mám náhradu. Asi v tom bude hodně dusíku. Na postřik nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 68.213 (?), 7.5.2017 11:36

Moje zkušenost s kopřivovou jichou je že to akorát pěkně smrdi. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kladikus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 36.18 (?), 7.5.2017 14:33

ano, na hnojení bych to chěl. Na dodání dusíku. Děkuji za povzbuzení, jdu to naložit :-).

Vím, že to smrdí pekélně. Ale to hnůj taky. A kravince taky. A i ty slepičince :) A jak to vše po tom krásně roste...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mvvv - (11) - 217.104 (?), 12.7.2017 22:14

Soused ma take nalozenou koprivovou jichu, kam se na ten smrad hrabe jakykoliv hnuj. V teplem pocasi nejde vyjit ani ven. Mam za to, ze mu s tim neco brzo provedu!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 45.254 (?), 12.7.2017 22:20

Také jsem to jednou zkusil...

Po prvním promíchání jsem málem vrhnul, poté jsem to s IPCHO nějak rozředil a již nikdy více. Možná je to zázrak, ale nemám na to žaludek. A srovnání s kravským hnojem... To je Chanel no.5.

Mít velký pozemek a nechat to kvasit na liduprázdném místě prosím...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 99.250 (?), 13.7.2017 8:38

Já to nechávám kvasit v uzavřené plast.nádobě. Smrdí, jen když to otevřu! Kolik ředíte? Já asi 1:10.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
kladikus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 36.18 (?), 9.8.2017 15:27

tak po měsíci mám 20L jíchy z bršlice, kopřiv a nějaké trávy(jak jsem to trhal, tak se to tam připlítalo) spotřebováno.

Ředil jsem, jak světosíť doporučuje, 1:10. Listy rostlin byly furt světlezelené a nechtělo to rostnut. Dýně měly lístky takové malé a světlé. Papriky po tom lépe nerostly, ani se příliš neztmavězeleněly. Tak jsem jedné paprice nalil 10:0 a spálil jsem ji (takový test).

K dýnim jsem po třech týdnech nasypal cererit a asi za 3 dny bylo jasně vidět, jak tmavězelení a začlo to růst. Nové listy jsou jak talíř na picu.

Tak nevím, jestli se s tou jíchou ještě drbat... Možná jedině na rajčata to zabralo, páč ta jsou krásné. Ale to byla vždycky, i bez jíchy a přihnojování.

Založil jsem na novou várku. Zkusím teď 2:10. Pak dám zase vědět

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 192.31 (?), 28.3.2018 19:00

Jícha je skvělá věc na dodání dusíku. Fakt je, že smrdí, ale uzavřená nádoba pomůže, takto aplikuji již pár let. Doporučuje se přidat hrst vápence na zmírnění smradu. Navíc je možné přidávat různé rostliny, např. kostivalem obohatíme o fosfor (důležitý pro násadu květů) a omezíme pach. Jen nedávat s květem, nebo kousky kořenů!

Ředění je opravdu 1:10, osvědčilo se na všech zeleninách lilkovitých a tykvovitých. Pokusně jsem zalévala i maliny, měla jsem prales, přes který jsem neviděla, je ale třeba skončit, při násadě květů (byly dvakrát plodící), jinak by rostly na úkor plodů. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.7 (?), 29.3.2018 13:06

radsej zarylujem koprivu alebo ine rastliny a mam to bez smradu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika