Koňský hnůj



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 140.163 (?) 
4.4.2013 14:55

Tak nevím, kde jste přišel na to, že prasečí hnůj obsahuje chlor a nehodí se k míchání s ostatními statkovými hnojivy. Naopak vzhledem k vysokému obsahu živin v prasečím hnoji je tento právě předuřčen k míchání, aby výsledný produkt byl z hlediska obsahu živin optimalizován a nepálil. K příměmu hnojení se používá i prasečí kejda rozstřikováním po obilných strništích.  Prosím o sdělení, jak se dostává chlor do prasečího hnoje, pomineme-li dezinfekci v porodnách prasnic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 174.196 (?), 19.12.2013 0:20

Dle Wikipedie - Jahodník je považován za rostlinu citlivou na chlor (prasečí hnůj, fekálie, průmyslová hnojiva s obsahem chloru, např. draselná sůl),

Kejda se proto stříkala na strniště, protože se zapodmítala a byla mělko, tím se díky vzdušnému O2 mineralizovala a chlór vyprchal. Prasečí hnůj má podobné složení jako lidský - včetně obsahu chlóru. A pokud se týká míchání - je to právě naopak - míchal se, aby se potlačily jeho špatné vlastnosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 57.250 (?), 19.12.2013 10:33

Prasečí hnůj má podobné složení jako lidský - včetně obsahu chlóru

To se mi nezdá.  Lidé si solí potravu podstatně víc než prasata. Navíc chlór je v tělních tekutinách a exkrementech vázán v poměrně stabilních sloučeninách, takže jeho ionty se z půdy vyplaví, ale že by vyprchal...?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 19.12.2013 11:46

Dostali jste se k chloru. To mi připomíná, jak mi jeden technolog z výroby bionafty povídal o problému, co s pokrutinami z řepkových semínek po vylisování. Poměr sacharidů a bílkovin je takový, že se to nedá kvasit (přimíchat do výroby bioetanolu) a spalování také je problém právě pro vysoký obsach chloru. Solení v lidské stravě je především problém sodno-draselné rovnováhy a nikoliv chloru. Pokud jsou pokrutiny z řepky skrmovány prasatům, pak určitě jejich příjem a výdej chloru bude nepodstatně vyžší než u lidí.

Kejda se zaorává mělkou podmítkou z důvodu omezení odvětrání čpavku, pro jeho oxidaci a vyvázání N do půdní zázoby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 19.12.2013 13:10

No to jsou mi věci. Dámy prominou, já se musím k něčemu přiznat. Chodě (správně je chodíc, vím) tahle po zahradě, když na mě přijde malá, tak šup k některému stromku a hnojím. Přednostně k broskvím, ty potřebují hodně dusíku. Je to přece příroda, a ta do příprody patří, že. A co to tady najednou dneska čtu... ejhle - lidská moč prý obsahuje velké množství chlóru! Na tu, jak známo jsou broskvoně i některé další ovocné dřeviny háklivé. Tak teď jste mě docela rozviklali, jestli se náhodou nenám zkulturnit a nosit to raději způsobně domů...indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 19.12.2013 13:37

Už se to tu probíralo, ostatně jako snad už všechno. Dojděte až ke kompostu. Je shoda na tom, že je to akceptovatelné jak z hlediska biochemického, tak i z hlediska kulturně-estetického. To, že pes učurá oblíbený jehličnan je obecně známé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 19.12.2013 13:41

Díky, "komposty" nečtu, neb mě nebaví, k mé smůle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 19.12.2013 15:35

Wimpi, říkáte to správně -  chodě. Chodíc by řekla ta žena, co promine, chodíce  pak vy oba, kdybyste spolu chodili.kiss

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 19.12.2013 15:49

blush No, tak to už je vyšší level jazyka českého, na který jsem bohužel v dobách nerozvážného mládí nedosáhl. Anebo, že by se už o slovo hlásila skleróza? frown  ...  laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.219 (?), 19.12.2013 16:22

Je dobře si opatřit na zahradu hryzce. Jednou z radostí pobytu na zahradě je při konání potřeby strefování do jejich děr. Protože mám hryzců víc, podělím postupně a spravedlivě celý pozemek      blush     j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika