Hnůj



Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 250.138 (?)
29.11.2009 16:55

Asi tak, epidemie určitě nehrozí...to nehrozí, to by muselo plody z vaší zahrady požívat aspoň celé město. Pokud onemocníte jen vy a vaše rodina tak to není epidemie, ale prostě ve vaší rodině vypukla nějaká choroba.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 250.138 (?), 29.11.2009 16:55

Asi tak, epidemie určitě nehrozí...to nehrozí, to by muselo plody z vaší zahrady požívat aspoň celé město. Pokud onemocníte jen vy a vaše rodina tak to není epidemie, ale prostě ve vaší rodině vypukla nějaká choroba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 7.56 (?), 20.1.2010 7:16

Správný sedlák nechá hovno doma.

Proto třeba srát a močit do kyblu a nikoli na záchodě. Až je kybl plný, tak ho dejte na balkón vyfermentovat po dobu šesti týdnů. Dobré je když těch kýblů máte víc. Po uplynutí fermentační doby možno odvézt na zahradu a zarýt tam na záhony.

Pokud máte kýblů víc, můžete obsah kýblů mezi sebou promíchávat. Získáte tak kvalitní hnojivo a po delší době substrát, který můžete dávat do květináčů a pěstovat pokojové rostliny anebo balkónová rajčata.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
panidana. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 96.2 (?), 20.1.2010 10:01

Dobrý den (pro toho co psal, že se máme zabývat něčím důležitějším - asi myslí seřízení karburátoru - mně osobně právě takové diskuse baví a proto si v Zahradě čtu)

Mám známou, pěstuje na rovné střeše svého domku papriky. Je to naprosto úžasný pohled. Ptala jsem se jí čím to, že je má tak nádherné. Po chvilce váhání mi prozradila, že nutí svého manžela čůrat do kanystru. Napůl to ředí vodou a tím rovnou zalévá. Žádná fermentace. A ještě vzkaz pro zakladatelku diskuze - buďte ráda, že vám manžel "nefermentuje" na balkóně.

Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 146.129 (?), 20.1.2010 10:56
to o tom moceni znam z vypraveni me babicky... babicka by tohle nikdy nedelala protoze se ji hnusilo jist vlastni vyluh... ona mela vzdy kravsky hnuj..ale rikavala, ze takto hnojili kdysik jen ti, co meli treba jen barak a kousek zahrady a nemeli zaden dobytek nebo neco vetsiho... tak cerpali prave z moce hnojivo do sve zahradky... ale to je uz hodne davno ale jak vidim ty rady jeste zustali... ale babicka rikala, ze ti co podlivali mocem.,,, ze meli velkou urodu ale zavanelo to ----vite cim... A, ze proti rakovine jako prevence je pry vlastni moč kdyz pijete... no ted jsem zvedla asi kazdemu zaludek... ale to jsem jen slysela...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 20.1.2010 12:20

Nevidím žádný rozdíl v tom, jestli si do zahrady rozvážím vlastní, kravský, koňský, prasečí, králíčí hnůj či slepičince... Já tedy vlastní ne, ale když jsem neměla ještě WC v zahradním domku, nechtělo se mi zezadu zahrady odbíhat na močení až do domu 200m, tak jsem taky,,chodila" na kompost. Pochopitelně na ten čerstvý, ne už nachystaný na rozvážku. Hnůj mám k dispozici koňský (vedle jsou stáje) a samozřejmě uleželý až tři roky - už je to v podstatě taky kompost, který nesmrdí už nijak hnojem. Mamka na hnojení muškátů, používá (podle popisu zde - fermentované) slepičince už léta a obdivují je všichni kolemjdoucí..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 146.129 (?), 20.1.2010 12:29
no slepicince mam... na tom celkem dobre rostou kvetiny... ale kdysik jsem nemela oploceni na slepice a tak to chodilo vsude i po zahrade, no kde se jen dalo... ale memu bratrovi to vadilo, ze si slapnul do kurince, kdyz prijel..asi ho ta jeho pritelkyne sprdla, ze ji do bytu vzal botu s hov,,,,,, ale to bylo jen nase mysleni s manzelem,... tak stal za nazorem ze ty slepice by meli mit sve... no tak jsme je tedy s manzelem oplotili,,,meli tam hodne prostoru... ale porad na vecer nesli do kurniku ale sli spat na stromy, tak jak byly naucene... a rano jsem je musela zase nachnat do oploceni... no ale jinak reknu, ze kdyz byly ty kurince vsude a prisel dest a rozmocil to, tak to bylo take dobre hnojivo... ale take znam kralici a kozi,,,,ale stejne je nejlepsi kravsky... po vsech zkusenostech... ten konsky schanim ja.. je pry dobry na melouny...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 146.129 (?), 20.1.2010 13:04
tak to ja mam krktky rada, ale ne moc v zahradce primo v zahonku... ja totiz ty krtince zbiram a sadim do toho,,tak prokyprenou pudu a zeminu nikde nemate... tak dokonale jemna na sazeni seminek.,...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 48.26 (?), 21.1.2010 0:03

Při pročítání této diskuse jsem se hezky pobavil.Podle mě se na kompost na malou chodit může a přidá se tam i dusík, který uchychluje mineralizaci (rozklad) v kompostu.Nevidím v tom problém.Láďa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 147.34 (?), 21.1.2010 0:10

asi tak, problém by byl, kdyby čůrali přímo pod rostlinky, močovina dokáže spálit rostlinu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 65.50 (?), 21.1.2010 7:00

I to by byl problém. Málokdo vypěstuje tak velkou zeleninu, aby se čurající pod rostlinky vešel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika