Hnojení na podzim



host - 79.173 (?)
2.11.2014 18:47

Sadaři hnojí přibližně - Hnojení jabloní

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?), 27.9.2007 21:45
To je dobrá metoda. Zejména, pokud máte kyprou nebo písčitou půdu. Do mojí tuhé jílovice bych 40 cm tyče nezašlápl, ani kdybych vážil dvojnásobek. A kdyby náhodou, už bych ji nevytáhl.
   Podobně jsem postupoval dřív, že jsem vyvrtával díry zemním vrtákem, zalil slapičáky, zasypal kompostem a navrch vrátil drn. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.12 (?), 1.10.2007 11:17
Děkuji Vám za vyčerpávající odpověd, souhlasím s Vámi že dohnojování by nemělo býti bezmyšlenkové a mělo by vycházet z konkrétního nedostatku u rostliny. A to vícesložková hnojiva nesplnují. Jen mám pocit, že v jednosložkových hnojivech se mnoho lidí neorientuje. A proto ještě jednou děkuji a to nejen za sebe za Váš příspěvek. Jiřina
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.143 (?), 5.10.2014 16:48

Mám vyseto zelené hnojení, konkrétně svazenku, hořčici a řepku. Je už docela vysoké tak 40 cm. Chci půdu přihnojit fosforem. Uvažuji, že použiju Amofos. Ten dusík co obsahuje hnojivo, pomůže k lepšímu rozkladu biomasy. Na 1 m2 chci dát 4 g P, tak N bude 2 g.  Je moje úvaha správná? Nebo raději použit superfosfát. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 192.41 (?), 2.11.2014 12:40

Dobry den, mal by som doplnujucu otazku k teme. Ake pouzit jednorazovo mnozstvo hnojiv (superfosfatu a siranu draseleneho pri jabloniach vo veku 40-50r, ktore neboli minimalne poslednych 20 rokov hnojene. Asi je to tazko urcit ked nevidite konkretny strom, ale s akou davkou by som mal pocitat na jeden ks takehoto stromu?

Ake zvolit hnojivo na dolnenie Ca? dakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 2.11.2014 15:59

Nedával bych nějaké násobné dávky.  Dávkoval bych každoročně dávku doporučenou na obalu. Jednorázovou velkou dávku stromy nevyužijí a splaví se. Spíše bych se zaměřil na dopravu živin ke kořenům, aby to nesežrala tráva. A povrchově kompost nebo hnůj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 192.41 (?), 2.11.2014 16:44

Dopravu ku korenom uz mam premyslenu, chcem vykopat 40cm ryhy po obvode korun. Akurat by ma zaujimalo aka je optimalna davka pre jeden taky strom, ak by som chcel fosfor, draslik a vapnik dodat naraz teraz v jeseni. aby som si to vedel vypocitat a nakupit patricne mnozstvo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 79.173 (?), 2.11.2014 18:47

Sadaři hnojí přibližně - Hnojení jabloní

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 157.25 (?), 11.10.2014 15:54

Dočetla jsem se tu, že hnůj a vápník se nemají dávat zároveň, jsou i další nevhodné kombinace? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika