Dalsi mozna vyuziti pokosene travy?



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 147.108 (?)
23.4.2011 8:11

Je to sice dva roky staré... Zermědělský podnik to - nerad -odveze, v případě, že to bude na vhodném = dostupném místě a tak uzpůsobené, že to naloží samosběracím vozem, případně balíkovačem. Kde dělají řezanou senáž, nevezmou to vůbec, potřebují trávu na řádkách a posečenou žacím mačkačem, zavadlou. Zdá se že pokud jde o technologii zemědělské výroby, krapet jste ustrnuli. Na žebřiňáku s koňma se to vozí už jen v černobílejch filmech.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
kreketuse - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (464) - 79.49 (?), 26.6.2009 9:28, zobrazeno: 15609x
-pastva, ususit na zimu... ale k cemu kdyz zvirata chova malokdo... -kompost, mulč, ovsem mulcovani neni jednoduche-prilis mulce zpusobi zahnivani vysazene rostliny dreviny a podporuje vyskyt hlodavcu, slezaji se tam slimaci a pri te prilezitosti mohou sezrat i to co neni treba -napada vas dalsi vyuziti? treba biomasa do kotle_-predpokladam ze ve vetsim meritku by asi takto nadbytecna trava uzit sla-vyroba bioplynu v kompostarne apod:)
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 26.6.2009 10:12

Ne, všechny "technické" způsoby využití jsou tak nákladné na investice, že se prostě nevyplatí, i když je vstupní surovina zadrmo. Dále využití výsledného produktu - předpokládejme peletky na topení - vyžaduje speciální zařízení a spaliny a odpad mají tak nevýhodné vlastnosti, že se to opět nevyplatí. Holt nejlepší je pálit uhlí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 35.165 (?), 26.6.2009 12:32

Taky mám tak dvakrát do roka problém s trávou a už nevím co s ní. Je toho asi jeden ha. Každý rok zvětšovat hromady shnilé trávy nebude to nejlepší řešení, zatím jsem ale nenašel lepší způsob likvidace...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
kreketuse - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (464) - 79.49 (?), 30.6.2009 11:55
pokud je to vylozene trava pro zlost vyplati se ji rovrstvit na mistech kde se nepodarilo travu posekat portoze stihla lehnout. Kdyz takto lehlou travu zavalim dalsi travou, tak je na uvedene casti plochy minimalne na rok po starostech s kosenim. zaschla neochotne hnijici trava ovsem laka slimaky, zrejme pochoutka.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.235 (?), 22.4.2011 14:56

Pokud nejde o udržovaný trávník a to je Váš případ, pak pokosenou trávu nechám ležet.Do příštího kosení zetlí a pohnojí.Nesmí se ale tráva nechat přerůst.Kosit 2x za rok   nestačí.Trávy je pak moc a dá se snad jen mulčovat pod stromy.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 68.250 (?), 22.4.2011 13:19

Mohu vám doporučit zkontaktovat nějaký zemědělský provoz se zvířaty, který by si trávu případně odvezl. My to ve škole vozíme sice na jednu hromadu, ale je to škoda. Po případě my nasekanou trávu se zahrady sušíme pro slepice a chutná jim více, nežli čerstvá!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 22.4.2011 21:33

Dobrý večer. Tráva je přímo klíčová surovina a zadarmo!  Upotřebení sušit, krmit, mulčovat, kompostavat, peletkovat.Já do pokosené trávy sázím brambory. Mám zahradu půl hektaru a veškerou trávu hravě upotřebím. Nechovám žádné domácí zvíře. Tráva zřejmě teprve čeká na svůj bum. Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 147.108 (?), 23.4.2011 8:11

Je to sice dva roky staré... Zermědělský podnik to - nerad -odveze, v případě, že to bude na vhodném = dostupném místě a tak uzpůsobené, že to naloží samosběracím vozem, případně balíkovačem. Kde dělají řezanou senáž, nevezmou to vůbec, potřebují trávu na řádkách a posečenou žacím mačkačem, zavadlou. Zdá se že pokud jde o technologii zemědělské výroby, krapet jste ustrnuli. Na žebřiňáku s koňma se to vozí už jen v černobílejch filmech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Martin82 - (1) - 18.54 (?), 14.10.2011 10:50
Dobrý den, postavil jsem si skleník (zatím žádná zkušenost), vykopal jsem 50 cm díru na kompost s hlínou. Nicméně nemám tolik kompostu a chtěl bych dát na spodek 20 cm - 30 cm trávy s listím z ovocných stromů a zbytek ze shora promíchám hlínu s kompostem. Je to dobrý nápad?Jaký na to máte názor? Díky hezký den...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 14.10.2011 21:01

Dobrý večer. To je přímo skvělý nápad. Té trávy tam dejte co se jenom vejde i nyní na podzim. Na vrch se dává písek, krtínec prostě trošku nějaké hlíny.  Do takto připravené plochy nasejte ředkvičky, saláty a ještě za letošního sněhu budete sklízet.  Loni jsem polsedního září dokončil polykarbonátový skleník a 15.11. 2010 jsme sklízeli ředkvičky. Tráva hřála ještě hodně dlouho. Krásně se zakořenil hlávkový salát a naprosto bezproblémově přezimoval a rostl sklizeň 15.4. 2011. Letos mám v centrální uličce 4 vrchovatá kolečka našlapané trávy a v 764 m.n.m. mi stálále dozrávají rajčata a papriky si chrochtají. Vnitřní teplota v trávě je nyní 43 stupně, teplota ve skleníku 12 - 16 stupňů a venkovní teplota je nyní na nule. Jó tráva, někdo ji považuje za obtížný odpad, jiný s ní topí a potom hnojí.  Zdeněk 






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika